Įeiti
Publikuota: 2021-05-28. Atnaujinta: 2021-05-28

Nustatytos 7 energetikos įmonės, kurios vidutiniškai per metus reguliuojamai veiklai suvartojo 50 GWh ar daugiau gamtinių dujų kiekio


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pritarė Energijos išteklių rinkos įstatyme įtvirtinto įpareigojimo gamtines dujas įsigyti gamtinių dujų biržoje vykdymo 2020 m. ataskaitai.

VERT, atlikusi teisiniame reglamentavime įtvirtinto įpareigojimo 2020 m. ne mažiau kaip 50 proc. gamtinių dujų įsigyti gamtinių dujų biržoje įgyvendinimo tyrimą, nustatė, kad minėtas reikalavimas buvo privalomas 7 energetikos įmonėms, iš jų:

  • AB „Vilniaus šilumos tinklai", AB „Klaipėdos energija", UAB „Litesko" (visi filialai), AB „Šiaulių energija", AB „Kauno energija" ir AB „Panevėžio energija" numatytą įpareigojimą įvykdė.
  • UAB „Visagino energija" numatyto įpareigojimo neįvykdė.

VERT išanalizavo duomenis apie suvartotą gamtinių dujų kiekį 2018–2019 m. Biržoje įsigytų gamtinių dujų dalis (proc.) skaičiuota nuo bendro 2020 m. energetikos įmonės įsigyto gamtinių dujų kiekio.

Šilumos tiekėjai, reguliuojami nepriklausomi šilumos gamintojai ir bendri šilumos ir elektros energijos gamintojai, kurie per metus reguliuojamai veiklai suvartoja 50 GWh ar daugiau gamtinių dujų, privalo gamtinių dujų biržoje per kalendorinius metus įsigyti ne mažiau kaip 50 proc. reguliuojamai elektros ir (ar) šilumos energijos gamybos veiklai reikalingo gamtinių dujų kiekio.

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-05-21 posėdžio medžiaga galite ČIA