Įeiti
Publikuota: 2020-02-28. Atnaujinta:

VERT skyrė baudą už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklos vykdymą be licencijos


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) skyrė Pabradės socialinės globos namams 21,99 Eur  baudą (maksimaliai 3 proc. nuo metinių pajamų), nes įstaiga vykdo geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklą, neturėdama licencijos.

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymas numato, kad geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklą galima vykdyti tik turint VERT išduotą licenciją. 2015 m. kovo mėn. Pabradės socialinės globos namai kreipėsi į VERT dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo licencijos išdavimo, tačiau netenkino minimalių vadybinio pajėgumo reikalavimų veiklai vykdyti, dėl ko licencija nebuvo išduota.

Pabradės socialinės globos namai veiklą vykdo Pabradės mieste (Švenčionių r. sav.) – eksploatuoja savo teritorijoje esančią vandenvietę bei biologinius nuotekų valymo įrenginius. Įstaiga išgauna vandenį savo reikmėms, o Pabradės mieste aptarnauja 15 vartotojų (9 vartotojams tiekiamas geriamasis vanduo ir tvarkomos nuotekos, 6 vartotojams tiekiamas tik geriamasis vanduo).

Pabradės socialinės globos namai 2014 m. gegužės mėn. kreipėsi į Švenčionių rajono savivaldybę ir UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ dėl vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugos perdavimo (kartu perduodant ir įstaigos vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros turtą), tačiau jokių sprendimų nebuvo priimta.

Už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą šioje savivaldybėje yra atsakinga Švenčionių rajono savivaldybė  – VERT, siekiant išspręsti susidariusią situacija, susitiko su Švenčionių rajono savivaldybės ir UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ atstovais. Susitikimo metu buvo sutarta, kad Švenčionių rajono savivaldybė pateiks siūlymus dėl vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklos perėmimo iš Pabradės socialinės globos namų (ši veikla nėra būdinga įstaigai), tačiau iki šiol jokių veiksmų nebuvo imtasi.

VERT  tikisi, kad Švenčionių rajono savivaldybė, UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ bei Pabradės socialinės globos namai per 1 mėn. ras sprendimą, kaip išspręsti, kad gyventojams būtų užtikrintas geriamojo vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas, nepažeidžiant licencijuojamos veiklos sąlygų.