Įeiti
Publikuota: 2020-02-06. Atnaujinta:

Suderinta AB „Energijos skirstymo operatorius“ investicija


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderinoo AB „Energijos skirstymo operatorius“ investicinį projektą – bendrovė iki 2022 m. pabaigos planuoja atnaujinti nusidėvėjusią programinę įrangą ir įdiegti vieningą geografinę informacinę sistemą (GIS), apimančią elektros ir gamtinių dujų sektorius.

GIS yra viena pagrindinių duomenų bazių, kurioje kaupiami, atnaujinami ir naudojami kasdieniam darbui aktualūs duomenys apie bendrovės turtą elektros energetikos ir gamtinių dujų sektoriuose. Sutrikus sistemos darbui, neįmanoma laiku ir kokybiškai atlikti numatytų darbų.

Šiuo metu AB „Energijos skirstymo operatorius“ yra naudojamos dvi atskiros GIS – elektros ir gamtinių dujų, kurios turi skirtingas duomenų modelio logikas, naudojamos skirtingos duomenų bazės ir techniniai sąsajų su kitomis IT sistemomis sprendimai. Įdiegus vieningą GIS sistemą elektros ir gamtinių dujų sektoriams, bus užtikrinta duomenų kokybė, paprastesnis ir efektyvesnis informacijos valdymas, patogesnis ir optimalesnis sistemos vystymas bei palaikymas, efektyvesnis žmogiškųjų resursų naudojimas.

Preliminariais skaičiavimais, dėl suderintos investicijos gamtinių dujų skirstymo kainos viršutinė riba vidutiniškai didėja 0,0064 Eur/MWh per metus, t. y. 0,12 proc., o elektros energijos skirstymo kainos viršutinė riba vidutiniškai mažėja 0,0003 ct/kWh per metus arba 0,01 proc.

 

Išsamiai susipažinti su Tarybos 2020 m. vasario 6 d. posėdžio medžiaga galite čia.