Įeiti
Publikuota: 2020-10-20. Atnaujinta:

ACER patvirtino Europos Sąjungos elektros išteklių adekvatumo metodikas


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), kuri dalyvauja Europos Sąjungos Energijos reguliuotojų bendradarbiavimo agentūros (ACER) veikloje, informuoja, kad ACER spalio 2 d. paskelbė sprendimus dėl Europos išteklių adekvatumo vertinimo metodikos (ERAA) ir metodikos dėl prarastos apkrovos vertės, įėjimo į rinką kainos ir patikimumo standarto skaičiavimo.

Elektros išteklių adekvatumo metodikos – tai priemonės, skirtos Švarios energijos paketo nuostatoms, susijusioms su pajėgumų užtikrinimo mechanizmais, įgyvendinimui.

Pasitelkus šių metodikų skaičiavimo rezultatus, bus galima nustatyti išteklių adekvatumo problemas ir įvertinti papildomų priemonių (pvz., laikinų pajėgumų mechanizmai) poreikį Europos Sąjungoje.

Remiantis pastarosiomis metodikomis, ENTSO-E (Europos elektros energijos perdavimo sistemos operatorių tinklas) naudos simuliacijos modelį, paremtą perdavimo sistemos operatoriaus pateiktais duomenimis apie paklausą, tiekimą ir elektros tinklą. ENTSO-E šiuo metu atlieka dešimties metų Europos Vidutinės trukmės adekvatumo prognozę (MAF). Taigi, ES lygiu bus atliekama ne vien tik pastaroji prognozė, bet ir nauja ERAA prognozė pagal ACER patvirtintas metodikas, kuri pakeis MAF.

Pateiktus sprendimus galite rasti ČIA.

Daugiau informacijos rasite ČIA.