Įeiti
Publikuota: 2020-06-19. Atnaujinta:

VERT: visiems asinchroniškai sujungtiems PSO patvirtintos bendros atsiskaitymo taisyklės dėl numatytų energijos mainų


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vadovaudamasi Europos Komisijos Reglamentu, kuriuo nustatomos elektros energijos balansavimo gairės, patvirtino AB „Litgrid“ kartu su kitų šalių perdavimo sistemos operatoriais (PSO) parengtas bendras atsiskaitymo taisykles visiems asinchroniškai sujungtiems PSO, kurios bus taikomos energijos mainams tarp skirtingų sinchroninių regionų, kad būtų išlaikomas vienodas dažnis, apribojamas jo kitimas. Šios taisyklės užtikrins aiškias ir nediskriminuojančias atsiskaitymo sąlygas tarp PSO.

 

Patvirtinta tvarka reglamentuoja, kaip ir už kokią kainą vyksta atsiskaitymas už energiją tarp asinchroniškai sujungtų PSO dėl energijos mainų, kuriais laikomas energijos kiekis, susidarantis dėl dažnio svyravimo. Sinchroninė zona – teritorija, kuriai būdingas bendras sistemos dažnis, kurioje veikia sinchroniškai tarpusavyje sujungti PSO, pvz., žemyninės Europos bei Šiaurės Europos sinchroninės zonos, kaip atskira zona yra  Lietuvos, Latvijos ir Estijos energetikos sistemos, kartu vadinamos Baltijos zona, kuri yra didesnės energetikos sistemos  IPS/UPS (kurią sudaro Rusija ir kitos postsovietinės šalys) sinchroninės zonos dalis.


Lietuvos atveju šios taisyklės bus taikomos tik tiems energijos mainams, kurie susidaro tarp Lietuvos ir Švedijos bei tarp Lietuvos ir Lenkijos elektros energetikos perdavimo sistemų, nes Lietuvos zona priklauso kitai sinchroninei zonai, nei pastarosios.

 

 

Išsamiai susipažinti su VERT 2020-06-18 posėdžio medžiaga galite čia.