Įeiti
Publikuota: 2019-02-18. Atnaujinta:

Teismas patvirtino Komisijos sprendimą sumažinti veiklos sąnaudas šilumos tiekimo įmonei


Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija (toliau – Teismas), išnagrinėjusi administracinę bylą dėl Komisijos sprendimo sumažinti UAB „Litesko" filialui „Kelmės šiluma" investicijų grąžą ir apskaičiuotos didesnės vartotojams grąžintinos sumos dėl kuro kainų skirtumo, pripažino, kad Komisija teisėtai ir pagrįstai šilumos tiekėjui sumažino veiklos sąnaudas.

Dėl Komisijos sprendimo Kelmės šilumos vartotojai papildomai sutaupė beveik  172 tūkst. Eur.

UAB „Litesko" filialas „Kelmės šiluma" ginčijo 2018 m. rugsėjo mėn. pabaigoje Komisijos sprendimą, kuriuo bendrovei buvo vienašališkai nustatytos šilumos kainos. UAB „Litesko" filialo „Kelmės šiluma" argumentai: Komisija apskaičiavo per didelę papildomai gautų pajamų sumą dėl kuro kainų skirtumo, kurią bendrovė turi grąžinti vartotojams, mažindama šilumos kainą ateities laikotarpiais, ir nepagrįstai sumažino investicijų grąžos normą, t. y. pelną, kurį bendrovė gali gauti iš šilumos tiekimo veiklos.

Teismas UAB „Litesko" filialo „Kelmės šiluma" argumentus atmetė, kaip nepagrįstus: Komisija, vertindama bendrovės pateiktą kainų perskaičiavimo projektą, įskaitant investicijų grąžos normą, vadovavosi galiojančiu teisiniu reglamentavimu, užtikrindama Šilumos ūkio įstatyme įtvirtintą mažiausių sąnaudų principą.

Atkreipiame dėmesį, kad tai yra nuosekli teismų praktika: Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas jau anksčiau yra suformavęs analogišką praktiką dėl UAB „Litesko" filialo „Druskininkų šiluma".