Įeiti
Publikuota: 2019-01-29. Atnaujinta:

Vartotojų pareiga – reguliariai deklaruoti ir apmokėti už suvartotą elektros energiją


Komisija, išnagrinėjusi vartotojų ir UAB „Lietuvos energijos tiekimas“ ginčą dėl susidariusio įsiskolinimo už suvartotą elektros energiją, patvirtino, kad įmonė pagrįstai reikalauja apmokėti skolą.

Komisijai pateiktame prašyme vartotojai nurodė, kad UAB „Lietuvos energijos tiekimas“ pakeitė elektros energijos apskaitos prietaisą ir užfiksavo 2016 m. liepos 10 d.–2017 m. rugsėjo 21 d. laikotarpiu susidariusį skirtumą tarp faktiškai suvartoto ir vartotojų apmokėto elektros energijos kiekio. Vartotojų teigimu, jie negalėjo suvartoti tokio didelio elektros kiekio, todėl nesutinka su jiems apskaičiuota mokėtina suma.

Komisija, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes ir atsižvelgusi į Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos išvadą, nustatė, kad minėtu atveju elektros energijos prietaisas veikė tinkamai, t. y. teisingai fiksavo elektros energijos suvartojimą, mechaniškai nebuvo pažeistas, atitinka metrologinius reikalavimus, todėl jo duomenys teisėtai ir pagrįstai naudojami mokėjimams už suvartotą elektros energiją apskaičiuoti.

Primename, kad vartotojai turi pareigą laiku deklaruoti ir atsiskaityti už suvartotą elektros energiją, o vartotojams patiektos elektros energijos kiekis galėtų būti koreguojamas tik nustačius, jog elektros apskaitos prietaisas netinkamai fiksavo suvartotą elektros energiją.