Įeiti
Publikuota: 2019-01-22. Atnaujinta:

Vartotojai turi užtikrinti galimybę įrengti apskaitos prietaisus


Komisija, išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą dėl įsiskolinimo už karštą vandenį, susidariusio ankstesniu laikotarpiu veiklą vykdant UAB „Vilniaus energija“, pasisakė, kad reikalavimai apmokėti skolą yra pagrįsti. Skola susidarė vartotojui neleidus įrengti karšto vandens apskaitos prietaiso, todėl karšto vandens suvartojimas buvo skaičiuojamas pagal normatyvus.    

Komisijai pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad AB „Vilniaus šilumos tinklai“, kaip UAB „Vilniaus energija“ teisių perėmėja, reikalauja apmokėti skolą už karštą vandenį, kuri susidarė veiklą vykdant UAB „Vilniaus energija“.

Komisija, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, nustatė, kad vartotojo bute buvo karšto vandens įvadas, todėl nesudarius sąlygų įrengti apskaitos prietaiso (nepaisant to, kad vanduo nebuvo vartojamas) karšto vandens suvartojimas buvo skaičiuojamas pagal normatyvus iki įvado demontavimo. 

Atsižvelgiant į tai, vartotojo skola susidarė pagrįstai, todėl dabar ją teisėtai reikalauja sumokėti AB „Vilniaus šilumos tinklai“, kaip UAB „Vilniaus energija“ teisių perėmėja.