Įeiti
Publikuota: 2019.11.20. Atnaujinta:

UAB „AIVEKS“ išduotas leidimas importuoti elektros energiją iš valstybių, kurios nėra valstybės narės


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išdavė leidimą UAB „AIVEKS" importuoti elektros energiją iš valstybių, kurios nėra valstybės narės, – elektros energija bus importuojama iš Baltarusijos Respublikos.

UAB „AIVEKS" pateikė Tarybai leidimui importuoti elektros energiją iš valstybių, kurios nėra valstybės narės, visus privalomus dokumentus pagal galiojančius teisės aktų reikalavimus, t. y. ketinimų protokolą su Valstybiniu gamybiniu elektros energetikos susivienijimu „Belenergo" (GPO „Belenergo"), patvirtinantį apie planuojamą bendradarbiavimą su UAB „AIVEKS" elektros energijos tiekimo srityje po to, kai bendrovė pateiks Tarybos išduotą leidimą importuoti elektros energiją iš valstybių, kurios nėra valstybės narės.

Kartu su privalomais dokumentais UAB „AIVEKS" pateikė paaiškinimus dėl numatomo elektros energijos importo srauto bei naudojimosi tarpsisteminiais tinklais, bendrovė nurodė, kad importuos elektros energiją į Lietuvos Respubliką, pasinaudodama perdavimo sistemos operatoriaus AB „Litgrid" tinklais bei parduos elektros energiją Nordpool biržoje pagal teisės aktų reikalavimus.

 

Ūkio subjektų, turinčių leidimus importuoti elektros energiją iš šalių, kurios nėra valstybės narės, sąrašas skelbiamas čia.