Įeiti
Publikuota: 2019.12.20. Atnaujinta:

AB „Energijos skirstymo operatorius“ – įpareigojimas perskaičiuoti vartotojo prijungimo įmoką


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą, įpareigojo bendrovę perskaičiuoti vartotojo elektros įrenginių prijungimo prie skirstomojo tinklo įmoką, grąžinant nepagrįstai įtrauktą sumą už Kapsų (Marijampolė) transformatorių pastotės plėtrą.

Tarybai pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad nesutinka su bendrovės apskaičiuota prijungimo prie elektros tinklo įmoka. Vartotojo teigimu, rengiant prijungimo sąlygas ir apskaičiuojant įmoką buvo nepagrįstai įtraukta suma  Kapsų transformatorių pastotės plėtrą (papildomai skaičiuojamas įkainis už 1 kW plėtrą).

Taryba, išsiaiškinusi faktines ginčo aplinkybes, nustatė, kad AB „Energijos skirstymo operatorius“ investicija, susijusi su transformatorių pastotės rekonstravimu, buvo suderinta 2019 m. rugpjūčio 2 d. Tarybos nutarimu, numatant, kad 50 proc. reikalingos sumos bus finansuojama ES paramos fondų lėšomis.

Atsižvelgiant į tai, kad Tarybos suderintos AB „Energijos skirstymo operatorius“ investicijos įvertinamos nustatant įmonės teikiamų paslaugų kainų viršutines ribas, t. y. skirstymo tarifą, investicija į Kapsų TP transformatorių keitimą neturėtų būti traukiama į 1 kW tinklo plėtros kainą vartotojams.