Įeiti
Publikuota: 2019-05-30. Atnaujinta:

AB „Prienų šilumos tinklai“ šilumos kaina nustatyta vienašališkai


Prienų rajono savivaldybės tarybai per 30 kalendorinių dienų nenustačius AB „Prienų šilumos tinklai" Komisijai ir Tarybai pateiktų šilumos kainos dedamųjų tretiesiems šilumos bazinės kainos galiojimo metams, Komisija kainas nustatė vienašališkai – sprendimas įsigalios 2019 m. birželio 1 d.

Komisijos apskaičiuota projekcinė 2019 m. gegužės mėn. šilumos kaina yra 7,05 ct/kWh be PVM (šiuo metu galioja 6,06 ct/kWh be PVM). Tačiau gyventojams bus taikoma mažesnė kaina už šilumos energiją dėl gautų papildomų pajamų pigiau įsigyjant kurą ir šilumą iš nepriklausomų šilumos gamintojų (skirtumas tarp faktinės įsigijimo kainos ir įskaičiuotos į šilumos kainą vartotojams).

Komisijos vienašališkai nustatytos šilumos kainos dedamosios galioja tol, kol ištaisomas pažeidimas (šiuo atveju – savivaldybės taryba nustato kainas), tačiau bet kuriuo atveju ne ilgiau nei 12 mėnesių.

Šiuo metu Prienų vartotojams taikomos šilumos kainos taip pat nustatytos Komisijos vienašališku sprendimu.

AB „Prienų šilumos tinklai" šiais metais yra ketvirta šilumos tiekimo įmonė, kuriai Komisija vienašališkai nustatė šilumos kainos dedamąsias. Pernai buvo priimta 11 sprendimų dėl vienašališko kainų nustatymo.


Išsamiai susipažinti su Komisijos 2019 m. gegužės 30 d. posėdžio medžiaga galite čia.