Įeiti
Publikuota: 2019-05-22. Atnaujinta:

UAB „Lietuvos energijos tiekimas“ įpareigota perskaičiuoti vartotojo suvartotą elektros energijos kiekį


Komisija, išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Lietuvos energijos tiekimas" ginčą, įpareigojo bendrovę perskaičiuoti vartotojo suvartotą elektros energijos kiekį bei mokėjimus už laikotarpį, kai buvo sugedęs apskaitos prietaisas.

Komisijai pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad ginčas tarp jo ir UAB „Lietuvos energijos tiekimas" kilo dėl elektros apskaitos prietaiso gedimo momento nustatymo, dėl ko, vartotojo nuomone, elektros energijos perskaičiavimas buvo atliktas už neteisingą laikotarpį ir netinkamai apskaičiuoti mokėjimai.

Komisija kreipėsi į Valstybinę energetikos inspekciją prie Energetikos ministerijos, prašydama nustatyti tikslų vartotojo apskaitos prietaiso gedimo momentą bei laikotarpį, už kurį turi būti atliktas suvartoto elektros energijos kiekio perskaičiavimas.

Išnagrinėjus faktines ginčo aplinkybes ir atsižvelgus į Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos išvadą, kurioje nustatytas teisingas perskaičiavimo laikotarpis – nuo 2012 m. sausio 30 d. iki 2018 m. gegužės 11 d., Komisija įpareigojo UAB „Lietuvos energijos tiekimas" atlikti vartotojo suvartotos elektros energijos perskaičiavimą ir apie tai informuoti Komisiją.