Įeiti
Publikuota: 2019-05-22. Atnaujinta:

Kokiais atvejais reikia mokėti už leistinąją naudoti galią, jei objekte nevartojama elektros energija?


Komisija, išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl teikiamų apmokėti sąskaitų, pasisakė, kad operatorius pagrįstai reikalauja mokėti už leistinąją naudoti elektros energijos galią.

Komisijai pateiktame prašyme vartotojas nurodė, jog 2018 m. birželio mėn. įsigijo žemės sklypą su pastatais, tačiau nėra sudaręs elektros energijos pirkimo-pardavimo sutarties su AB „Energijos skirstymo operatorius“ ir nevartoja elektros energijos. Todėl vartotojas nesutinka apmokėti operatoriaus teikiamų sąskaitų ir prašo jas anuliuoti.

Komisija, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, nustatė, kad vartotojas įsigijo žemės sklypą su negyvenamosios paskirties pastatais, taip pat neinformavo operatoriaus, kad planuoja vartoti elektros energiją savo šeimos, namų ūkio poreikiams, todėl pagrįstai buvo priskirtas vartotojų grupei, kuriai mokestį už elektros energiją sudaro dvi dalys: mokestis už sunaudotos elektros energijos kiekį ir galios dedamoji.

Objektų (negyvenamosios paskirties), kurių įrenginiai prijungti prie elektros tinklų, savininkai turi pareigą mokėti už įrengtą leistinąją naudoti galią, nepaisant to, ar yra sudaryta elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartis, šis mokestis taip pat nepriklauso nuo elektros energijos suvartojimo. Taip yra todėl, kad operatorius tokiam objektui turi rezervuoti leistinąją naudoti galią, užtikrindamas galimybę bet kuriuo momentu naudoti elektros energiją maksimaliu pajėgumu.