Įeiti
Publikuota: 2018.01.11. Atnaujinta:

Energetikos ir vandens kainos 2018 m. išlieka stabilios


 

2018 m. sausio 11 d. Komisijos nariai dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo energetikos komisijos posėdyje ir pristatė komunalinių paslaugų – elektros energijos, gamtinių dujų, šilumos, geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo – kainų tendencijas 2018 metais.

Komisijos pirmininkė Inga Žilienė pabrėžė, kad pastaraisiais metais visuose sektoriuose paslaugų kainos vartotojams išlieka stabilios ir netgi mažėja. Pavyzdžiui, nuo šių metų šiek tiek pinga elektros energija, taip pat net ir pasibaigus Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ sukauptai nuolaidai, gamtinių dujų kainos išlieka stabilios, o daliai vartotojų, naudojantiems dujas maistui ruošti (suvartoja iki 500 kub. m per metus), kaina mažėja.

Lietuvos Respublikos Seimo energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys teigia, jog vartotojams gera žinia yra tai, jog regioniniu mastu kainos Lietuvoje yra tarp mažesnių visuose sektoriuose.

„Šilumos sektoriuje kasmet stebimas tam tikras sezoniškumas: prasidėjus šildymo sezonui ir išaugus šilumos poreikiui, sumažėja konkurencija ir nepriklausomi šilumos gamintojai brangiau parduoda šilumą, taip pat didėja biokuro kaina. Dėl to sausio mėn., palyginus su gruodžio mėn., stebimas šilumos kainos pokytis. Tačiau reikėtų vertinti vidutinę metinę šilumos kainą, kuri ir atspindi bendrą tendenciją visoje Lietuvoje“, – teigia Komisijos pirmininkė I. Žilienė ir atkreipė dėmesį, kad kiekvienoje savivaldybė galioja skirtingos tiek šilumos, tiek vandens kainos.

2017 m. Komisija nustatė naujas bazines šilumos kainas 10 šilumos tiekimo įmonių, sumažindama jų sąnaudas beveik 12 mln. Eur. Dėl to, pavyzdžiui, Skuode gyventojams šilumos kaina sumažinta  24 proc., Alytuje – 26 proc., Akmenėje – 9 proc., Pakruojyje ir Šilutėje – 8 proc., ir kt. Nustatytos mažesnės šilumos kainos šiose savivaldybėse bus taikomos ir 2018 metais.

Vandentvarkos sektoriuje situacija iš esmės pasikeitė įsigaliojus naujam Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymui: Komisija tvirtina bazines paslaugų kainas, užtikrindama, kad jos būtų grindžiamos būtinosiomis sąnaudomis, taip pat atsirado pareiga reguliariai – kasmet – perskaičiuoti paslaugų kainas. Pastebima, kad reguliariai perskaičiuojant kainas, jos daugiau mažiau išlieka stabilios. 

sum.jpg