Įeiti
Publikuota: 2018-09-27. Atnaujinta:

Baigtas Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos neplaninis patikrinimas


Komisija, atlikusi Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos reguliuojamos veiklos neplaninį patikrinimą, nustatė, kad įstaiga 2016 m. spalio 1 d.–2018 m. kovo 31 d. laikotarpiu neteisingai skaičiavo palyginamąsias šilumos gamybos sąnaudas, dėl ko buvo išleista 126 tūkst. Eur daugiau, įsigyjant šilumos energiją iš nepriklausomų šilumos gamintojų.

Ši suma nebuvo įskaičiuota į šilumos kainą ir nebus apmokėta šilumos vartotojų.

Atliekant Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos patikrinimą nustatyta, kad įstaiga, prognozuodama metinius gamtinių dujų kiekius, užsakomuosius ir ilgalaikius pajėgumus, vertino ir nepriklausomo šilumos gamintojo UAB „Prasila“, iš kurio įsigyja šilumą, pajėgumus. Dėl šios priežasties  išaugo palyginamosios šilumos gamybos sąnaudos, pagal kurias yra nustatoma šilumos supirkimo aukcione įsigyjamos šilumos kaina.

Šilumos ūkio įstatyme yra įtvirtinta, kad visais atvejais aukcionuose superkama šiluma negali būti brangesnė negu šilumos tiekėjo palyginamosios šilumos gamybos sąnaudos, todėl dėl neteisingo skaičiavimo susidariusį skirtumą Pravieniškių pataisos namai-atviroji kolonija turės grąžinti iš pelno. 

Primename, kad Pravieniškių pataisos namai-atviroji kolonija šilumą tiekia Pravieniškių-2 kaimo (Kaišiadorių rajono savivaldybė) teritorijoje, įstaigai licencija išduota 2004 m. birželio 29 d.

Išsamiai susipažinti su Komisijos 2018 m. rugsėjo 27 d. posėdžio medžiaga galite čia.