Įeiti
Publikuota: 2018-09-17. Atnaujinta:

Kaip perskaičiuojamas elektros energijos suvartojimas, sugedus apskaitos prietaisui?


Komisija, išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą, įpareigojo operatorių perskaičiuoti vartotojo mokėtiną sumą (skolą), apskaičiuotą dėl sutrikusio apskaitos prietaiso darbo.

Komisijai pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad AB „Energijos skirstymo operatorius“ atstovams keičiant apskaitos prietaisą, buvo užfiksuotas ankstesnio skaitiklio gedimas: vartojant elektros energiją, dalis jos likdavo neapskaityta. Operatorius atliko elektros energijos suvartojimo perskaičiavimą už daugiau nei 2 metų laikotarpį ir pateikė vartotojui apmokėti skirtumą, kuris nebuvo užfiksuotas dėl skaitiklio gedimo. Vartotojas su apskaičiuota mokėtina suma nesutinka, esą ji gerokai per didelė, nes, vartotojo teigimu, skaitiklio gedimo laikotarpiu elektros suvartojimas buvo sumažėjęs.

Komisija, atsižvelgusi į Energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos pateiktą išvadą, taip pat atlikusi matavimus, koks yra vartotojo vidutinis elektros energijos suvartojimas, nustatė, kad operatorius, atlikdamas perskaičiavimą, taikė didesnį skaitiklio fazių apkrovos procentą, nei iš tiesų turėjo. Dėl to vartotojui buvo pritaikytas didesnis elektros energijos suvartojimas ir atitinkamai apskaičiuota per didelė mokėtina suma už neapskaitytą elektros energiją.

Komisija įpareigojo AB „Energijos skirstymo operatorius“ per 30 dienų perskaičiuoti vartotojo elektros energijos suvartojimą, taikant mažesnį apkrovos koeficientą, dėl ko turėtų sumažėti ir vartotojo mokėtina suma už suvartotą neapskaitytą elektros energiją.