Įeiti
Publikuota: 2018-08-23. Atnaujinta:

Keičiasi AB „Amber Grid“ gamtinių dujų perdavimo sistemos balansavimo taisyklės


Komisija, siekdama sudaryti galimybes rinkos dalyviams efektyviau balansuoti jiems priskiriamus gamtinių dujų kiekius, įgyvendinant Europos Komisijos reglamento reikalavimus dėl gamtinių dujų balansavimo, suderino AB „Amber Grid" gamtinių dujų perdavimo sistemos balansavimo taisyklių pakeitimus.

Esminiai pasikeitimai:
• ribinė balansavimo dujų pirkimo / pardavimo kaina bus nustatoma remiantis gamtinių dujų biržos kaina, o ne pagal kainą, už kurią perdavimo sistemos operatorius per balansavimo laikotarpį nupirko ir (ar) pardavė dujas pagal dvišalę pirkimo–pardavimo sutartį, kaip yra dabar;
• tolerancijos riba, t. y. disbalanso dujų kiekis, už kurį disbalanso mokestis skaičiuojamas taikant vidutinę svertinę prekybos platformoje (biržoje) Lietuvos virtualiame prekybos taške suprekiautų gamtinių dujų kainą, nebus taikoma nuo 2019 m. kovo 31 d. Pagal Balansavimo tinklo kodeksą, tolerancijos ribą, t. y. laikinąsias priemones, ne ilgesniam kaip 5 metų laikotarpiui gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius galėjo taikyti tik tuo atveju, jei didmeninė prekyba trumpalaikiais standartizuotais dujų tiekimo produktais nebuvo pakankamai likvidi ir taip siekdamas ją paskatinti.

AB „Amber Grid" ir UAB „Get Baltic" ne vėliau kaip iki 2018 m. gruodžio 1 d. informuos, kuri įmonė viešai savo interneto tinklalapyje skelbs ribinių kainų pokyčius realiu laiku.

Balansavimo taisyklių pakeitimai rinkos dalyviams bus pradėti taikyti 2018 m. gruodžio 1 d.