Įeiti
Publikuota: 2018-07-05. Atnaujinta:

Komisija suderino AB „Klaipėdos nafta“ investicijas


Komisija, siekdama užtikrinti patikimą ir efektyvų suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo veikimą, suderino AB „Klaipėdos nafta" – SGD terminalo operatoriaus – investicijas už beveik 220 tūkst. Eur sumą. Numatytiems darbams bendrovė planuoja gauti ES struktūrinių fondų paramą (apie 19 tūkst. Eur).

Dalį investicijų AB „Klaipėdos nafta" jau yra įgyvendinusi 2017 m., kitas investicijas planuojama atlikti per šiuos metus.

Didžioji dalis investicijų yra skirtos įsigyti naują ar modernizuoti turimą turtą, būtiną SGD terminalo veikimo saugumui ir patikimumui užtikrinti. Tai informacinių ir kibernetinės saugos priemonių diegimas, papildomos įrangos, reikalingos efektyviai organizuoti SGD perkrovos iš laivo-saugyklos į mažus dujovežius veiklą, įsigijimas ir kt.

Taip pat bendrovė planuoja įsigyti kompiuterinę, programinę, telekomunikacinę įrangą, išplėsti telekonferencinę sistemą, kas leis efektyviai organizuoti darbą, pritraukti potencialius klientus naudotis SGD terminalu ir atliekant kitas numatytas funkcijas.

2017–2018 m. AB „Klaipėdos nafta" derinamų investicijų įtaka SGD pakartotinio dujinimo paslaugos kainos viršutinei ribai sudaro 0,23 Eur/(MWh/parą/metus), t. y. 0,06 proc.

Primename, kad SGD terminalo operatorius kasmet bendru sąrašu teikia derinti Komisijai tas investicijas, kurių kiekvienos atskirai vertė neviršija 2 mln. Eur arba kurių vertė sudaro mažiau nei 5 proc. visų planuojamų metinių investicijų sumos ir mažiau nei 0,15 mln. Eur, didesnės vertės investicijos derinamos atskirai.