Įeiti
Publikuota: 2018-11-21. Atnaujinta:

Patvirtinta Bendro koordinuoto pralaidumo skaičiavimo metodika Baltijos pralaidumo skaičiavimo regionui


Siekiant užtikrinti koordinuotą perdavimo sistemų operatorių pralaidumo skaičiavimą tarp kaimynines šalis jungiančių tarpsisteminių jungčių, Komisija 2018 m. lapkričio 16 d. posėdyje patvirtino AB „Litgrid" kartu su kitais Baltijos pralaidumo skaičiavimo regiono perdavimo sistemos operatoriais parengtą Bendro koordinuoto pralaidumo skaičiavimo metodiką Baltijos pralaidumo skaičiavimo regionui.

Metodika reglamentuoja tarpzoninio pralaidumo apskaičiavimo, tiekimo ir paskirstymo tvarką tarp Lietuvos, Latvijos, Estijos, taip pat Lenkijos, Švedijos, Suomijos elektros energetikos sistemų ateinančių metų, mėnesio ir savaitės laikotarpiams, taip pat apima tarpzoninio pralaidumo apskaičiavimą, nustatymą ir paskirstymą kitos dienos ir einamosios dienos laikotarpiams. Šie skaičiavimai reikalingi elektros rinkos dalyviams, vykdant prekybą biržoje ar dvišaliais sandoriais.

Primename, kad Baltijos pralaidumo skaičiavimo regioną sudaro šios šalys: Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Švedija, Suomija. Bendras Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Suomijos ir Lenkijos susitarimas dėl Bendro koordinuoto pralaidumo skaičiavimo metodikos Baltijos pralaidumo skaičiavimo regionui buvo pasiektas 2018 m. rugsėjo 17 d.

 

Išsamiai susipažinti su Komisijos 2018 m. lapkričio 16 d. posėdžio medžiaga galite čia.