Įeiti
Publikuota: 2018.03.21. Atnaujinta:

Komisijos atstovas dalijosi Lietuvos patirtimi vertinant kapitalo kaštus ir derinant investicijas


foto_seminaras_2018_03_21.jpg2018 m. kovo mėn. Budapešte, Vengrijoje, vyko Regioninės energetikos reguliuotojų asociacijos (angl. Energy Regulators Regional Association – ERRA) organizuotas seminaras „Investicijų į energetikos sektorių programos“ (angl. „1st educational workshop: Energy capital investment programs“).

Jo tikslas – aptarti priemones, kriterijus ir metodinius principus, kuriuos gali naudoti reguliuotojai, vertindami įmonių kapitalo kaštus reguliavimo periodo metu.

Šio tarptautinio seminaro metu Komisijos atstovas Dujų ir elektros departamento Dujų skyriaus vyr. specialistas Ignas Kazakevičius pristatė Lietuvos patirtį vertinant kapitalo kaštus ir derinant reguliuojamų ūkio subjektų investicijas. Diskutuota, kokie kainodaros principai taikomi Lietuvoje ir kaip derinamos bendrovių pateiktos investicijos.

Taip pat buvo keliami klausimai apie kainų viršutinių ribų koregavimą reguliavimo periodo metu, vidutinės svertinės kapitalo kainos (WACC) skaičiavimą ir kriterijus, taikomus priimant reguliuotojo sprendimus dėl investicijų derinimo.