Įeiti
Publikuota: 2018-03-26. Atnaujinta:

Geriamojo vandens kaina: kodėl ji skiriasi butų ir individualių namų gyventojams?


Jei gyventojas už geriamąjį vandenį atsiskaito pagal vienbučio ar dvibučio namo įvade įrengtą apskaitos prietaisą, jis priskiriamas vartotojų, perkančių paslaugas individualiame name, pogrupiui ir jam taikoma atitinkama paslaugų kaina. Tokį sprendimą priėmė Komisija, išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Vilniaus vandenys“ ginčą dėl taikomos geriamojo vandens kainos.

Komisijai pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad 2014 m. gruodžio mėn. sudarė sutartį  su UAB „Vilniaus vandenys“ dėl geriamojo vandens tiekimo – vartotojui buvo įrengti atskiri įvadiniai apskaitos prietaisai buities poreikiams ir laistymui. Tiekėjas vartotojui taiko individualiems namams, kurie atsiskaito pagal įvadą, geriamojo vandens tiekimo kainą, nors, vartotojo nuomone, turėtų taikyti butams nustatytą kainą, nes vartotojas gyvena 2-iejų butų name.

Tačiau Komisija, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, nustatė, kad vartotojas už patiektą geriamąjį vandenį atsiskaito pagal įvadinio skaitiklio rodmenis, t. y. apmoka už visą faktiškai patiektą geriamąjį vandenį, todėl UAB „Vilniaus vandenys“ pagrįstai vartotoją priskiria individualių namų pogrupiui, kadangi vartotojams, atsiskaitantiems už paslaugas bute, į kainą yra įskaičiuojami galimi tiekėjo nuostoliai daugiabučių namų tinkluose, o šiuo atveju tiekėjas tokių nuostolių nepatiria.