Įeiti
Publikuota: 2018.03.22. Atnaujinta:

Vienašališkai nustatytos UAB „Molėtų vanduo“ paslaugų kainos


​Molėtų rajono savivaldybės tarybai per nustatytą terminą nepatvirtinus Komisijos suderintų UAB „Molėtų vanduo“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų, Komisija jas nustatė vienašališkai. Sprendimas įsigalios 2018 m. gegužės 1 d.

Komisija 2018 m. vasario 2 d. suderino UAB „Molėtų vanduo“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazines kainas. Gyventojams, kurie už paslaugas atsiskaito bute, apskaičiuota 3,29 Eur/m3 (be PVM) kaina, jų mokama suma už paslaugas sudarys 2,33 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys leistinos 4 proc. ribos.

Komisijos suderintas kainas per 30 kalendorinių dienų turėjo patvirtinti Molėtų rajono savivaldybės taryba – tokį terminą numato Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymas. To nepadarius, Komisija turi teisę priimti vienašališką sprendimą.

Komisijos posėdyje dalyvavęs laikinai įmonės direktoriaus pareigas einantis Juozas Kerpė atkreipė dėmesį, kad savivaldybių tarybos vengia priimti sprendimus dėl Komisijos suderintų įmonių kainų, be to, pastebima, kad tai sutampa su savivaldybių rinkimų ciklu ir tai neturi nieko bendra su ekonominiais skaičiavimais. Taip pat buvo pateiktas pasiūlymas dėl teisės aktų, reglamentuojančių geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymą, - atsisakyti šiuo metu numatyto kainų tvirtinimo savivaldybių tarybose ir kainas vienašališkai nustatyti Komisijos sprendimais.

Šiais metais tai jau 6 įmonė, kuriai Komisija vienašališkai nustato geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas, pernai tokių sprendimų buvo 10.