Įeiti
Publikuota: 2018.05.17. Atnaujinta:

Keisis tikslinė gamtinių dujų kaina


Nuo 2018 m. liepos 1 d. reguliuojami energijos gamintojai iš paskirtojo tiekėjo (SGD terminalo) gamtines dujas pirks už 22,71 Eur/MWh (be PVM) kainą. Palyginus su dabar galiojančia kaina – 18,97 Eur/MWh (be PVM) – naujai nustatyta yra 19,7 proc. didesnė. 

Tikslinės gamtinių dujų kainos pokytį iš esmės lėmė prognozuojamos didesnės gamtinių dujų importo kainos: 2018 m. III ketv. prognozuojama gamtinių dujų importo kaina – 19,78 Eur/MWh (2018 m. II ketv. – 17,05 Eur/MWh). Prognozuojama gamtinių dujų kaina apskaičiuojama remiantis galiojančiomis gamtinių dujų tiekimo įmonių pirkimo-pardavimo (importo) sutartimis.

Komisijos nustatoma tikslinė gamtinių dujų kaina taikoma valstybės reguliuojamiems energijos gamintojams, kurie gamtines dujas perka iš paskirtojo tiekėjo UAB „Litgas“. Ši kaina nustatoma kiekvienam metų ketvirčiui, siekiant užtikrinti, kad reguliuojami energijos gamintojai gamtines dujas iš SGD terminalo įsigytų už aktualią kainą.

Primename, kad Komisija, skaičiuodama tikslinę gamtinių dujų kainą, vertina tiek importuojamų gamtinių dujų kainas ir kiekius, tiek sandorius gamtinių dujų biržoje ir pan.