Įeiti
Publikuota: 2018-06-26. Atnaujinta:

Kodėl reikia mokėti už leistinąją naudoti galią, jei objekte nevartojama elektros energija?


Komisija, išnagrinėjusi vartotojų ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl susidariusio įsiskolinimo, pasisakė, kad operatorius pagrįstai reikalauja, jog objekto savininkas sumokėtų privalomą mokestį už leistinąją naudoti elektros energijos galią.

Komisijai pateiktame prašyme vartotojai nurodė, jog nėra sudarę elektros energijos pirkimo-pardavimo sutarties su AB „Energijos skirstymo operatorius“, įsigytame objekte taip pat nevartojama elektros energija, todėl nesutinka apmokėti operatoriaus pateiktos sąskaitos už leistinąją naudoti elektros energijos galią.

Tačiau Komisija, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, nustatė, kad vartotojai įsigyto objekto paskirtį iš komercinės į gyvenamąją pakeitė tik 2017 m. spalio mėn. (gyventojams netaikomas mokestis už leistinąją naudoti galią), todėl turi sumokėti už įrengtą leistinąją naudoti elektros energijos galią ankstesniu laikotarpiu.

Primename, kad objektų (ne gyvenamosios paskirties), kurių įrenginiai prijungti prie elektros tinklų, savininkai turi pareigą mokėti už įrengtą leistinąją naudoti galią, nepaisant to, ar yra sudaryta elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartis, šis mokestis taip pat nepriklauso nuo elektros energijos suvartojimo. Taip yra todėl, kad operatorius tokiam objektui turi rezervuoti leistinąją naudoti galią, užtikrindamas galimybę bet kuriuo momentu naudoti elektros energiją maksimaliu pajėgumu.