Įeiti
Publikuota: 2018-04-26. Atnaujinta:

Keičiasi tvarka, kaip gaminantys vartotojai atsiskaitys už pasinaudojimą elektros tinklais


Komisija patvirtino naujos redakcijos Elektros energiją gaminančių vartotojų naudojimosi elektros tinklais paslaugų kainos skaičiavimo metodiką. Metodikos pakeitimais įgyvendinami 2018 m. balandžio 12 d.  priimti Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimai, kuriais įtvirtintos kelios atsiskaitymo alternatyvos gaminantiems vartotojams už pasinaudojimą elektros tinklais.

Iki šiol gaminantys vartotojai už pasinaudojimą elektros tinklais atsiskaitė už atgautą iš elektros tinklų kiekį, įsigaliojus pakeitimams bus atsiskaitoma pasirenkant vieną iš siūlomų variantų:
1. vienanarę paslaugų kainą, kai mokama už 1 kWh atgauto iš elektros tinklų elektros energijos kiekio, kurį prieš tai gaminantis vartotojas buvo pagaminęs ir patiekęs į skirstomuosius tinklus;
2. vienanarę paslaugų kainą, kai mokama už 1 kW gaminančio vartotojo elektrinės įrengtosios galios;
3. dvinarę paslaugų kainą, kai mokama už 1 kWh atgauto iš elektros tinklų elektros energijos kiekio, kurį prieš tai gaminantis vartotojas buvo pagaminęs ir patiekęs į skirstomuosius tinklus, ir už 1 kW gaminančio vartotojo elektrinės įrengtosios galios;
4. procentą elektros energijos kiekio, gaminančio vartotojo patiekto kaupimo laikotarpiu į elektros tinklus, kuriuo gaminantis vartotojas atsiskaito už naudojimąsi elektros tinklais.

Komisija planuoja 2018 m. balandžio 27 d. posėdyje patvirtinti konkrečias paslaugų kainas bei procentinį dydį už pasinaudojimą elektros tinklais – jie galios jau šiais metais.