Įeiti
Publikuota: 2017.02.06. Atnaujinta:

Komisija išnagrinėjo vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą


Išnagrinėjusi vartotojo L. P. ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą, Komisija priėmė sprendimą, kad elektros energijos skirstymo operatorius nuo vartotojo sąskaitos tiesioginio debeto būdu nuskaitė teisingą sumą, priklausančią sumokėti tik už suvartotą elektros energijos kiekį.

Komisijai pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad AB „Energijos skirstymo operatorius“ negrąžino vartotojo permokos už suvartotą elektros energiją ir vėliau nepagrįstai apskaičiavo skolą, kurią nuskaitė nuo vartotojo banko sąskaitos. Be to, savo iniciatyva atlikusi elektros energijos apskaitos prietaiso patikrą, bendrovė nuo vartotojo banko sąskaitos nuskaitė ir mokestį už elektros apskaitos prietaiso patikrinimo paslaugą, kurios vartotojas neužsakė.

Komisija, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, nustatė, kad AB „Energijos skirstymo operatorius“ tinkamai vykdė mokėtinų sumų už suvartotą elektros energiją nuskaitymus nuo vartotojo banko sąskaitos ir iš vartotojo nebuvo paimta mokesčių už elektros apskaitos prietaiso patikrą ar rodmenų nurašymą – elektros apskaitos prietaisų patikra atliekama reguliariai ir vartotojui ši paslauga nieko nekainuoja.