Įeiti
Publikuota: 2017.10.26. Atnaujinta:

Mažeikių gyventojams nesikeis kaina už geriamąjį vandenį ir nuotekų tvarkymą


Komisija, įvertinusi UAB „Mažeikių vandenys" faktines sąnaudas, suderino perskaičiuotas bazines geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas – bendra kaina vartotojams, atsiskaitantiems už paslaugas bute, nesikeis ir sudarys 1,81 Eur/m3 (be PVM).

Šiuo metu taikomos kainos galioja nuo 2016 m. rugpjūčio 1 d.

UAB „Mažeikių vandenys" geriamojo vandens tiekimo, nuotekų tvarkymo ir apskaitos veiklos kainos vartotojams, perkantiems paslaugas bute (be PVM


Mokėtiną už vandenį sumą kiekvieną mėnesį sudaro: 1) mokestis už suvartotą geriamojo vandens kiekį ir (ar) nuotekų tvarkymą (m3) ir 2) apskaitos kaina, kuri yra pastovi ir nepriklauso nuo suvartoto kiekio.  

UAB „Mažeikių vandenys" aptarnaujamoje licencijuojamoje teritorijoje vartotojų, perkančių geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas bute, mokama suma sudarys 1,5 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4 proc. vidutinių šeimos pajamų.

Naujos kainos įsigalios jas patvirtinus Mažeikių rajono savivaldybei. Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymas numato pareigą tai padaryti per 30 kalendorinių dienų, to nepadarius, Komisija kainas gali nustatyti vienašališku sprendimu.

Primename, kad bazinės geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos nustatomos 3 metų laikotarpiui ir perskaičiuojamos kasmet.