Įeiti
Publikuota: 2017.10.12. Atnaujinta:

Komisija suderino UAB „Tvarkyba“ bazines geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas


Komisija, įvertinusi Šalčininkuose geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklą vykdančios UAB „Tvarkyba" 2015 m. faktines sąnaudas, suskaičiavo apie 43 tūkst. Eur daugiau būtinųjų sąnaudų, ir vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas bute, suderino 2,26 Eur/m3 geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą.

Šiuo metu gyventojams  taikomas kainas už UAB „Tvarkyba" teikiamas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas yra patvirtinusi Šalčininkų r. savivaldybės taryba.

UAB „Tvarkyba" geriamojo vandens tiekimo, nuotekų tvarkymo ir apskaitos veiklos bazinės kainos vartotojams, perkantiems paslaugas bute (Eur/m³ be PVM)

 

Komisijos suderintos bazinės kainos įsigalios jas patvirtinus Šalčininkų r. savivaldybės tarybai – tai turėtų būti padaryta per 30 kalendorinių arba Komisija kainas gali nustatyti vienašališkai. UAB „Tvarkyba" aptarnaujamoje licencijuojamoje teritorijoje vartotojų, perkančių geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas bute, mokama suma už paslaugas sudarys 1,17 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4 proc. vidutinių šeimos pajamų.

Šalčininkų r. savivaldybėje be UAB „Tvarkyba" geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas vartotojams taip pat teikia UAB „Vilniaus vandenys" ir UAB „Eišiškių komunalinis ūkis".

UAB „Tvarkyba" aptarnaujamoje teritorijoje centralizuota geriamojo vandens tiekimo ir/arba nuotekų tvarkymo paslauga naudojasi apie 21 proc. Šalčininkų rajono savivaldybės gyventojų (iš jų tik nuotekų tvarkymo paslauga naudojasi apie 10 proc. gyventojų). 80 proc. vartotojams tiekiamo geriamojo vandens atitinka Higienos normos reikalavimus, 20 proc. yra didesnis geležies kiekis. Visos nuotekos išvalomos iki nustatytų rodiklių.

UAB „Tvarkyba" 2016–2018 m. planuoja atnaujinti vandentvarkos ūkį, atlikti vandenviečių ir nuotekų valymo įrenginių (siurblių, elektros įrenginių) remontą ir kt., planuojama, kad tai leis 3 proc. padidinti vartotojų, Šalčininkų r. savivaldybėje besinaudojančių centralizuotomis geriamojo vandens tiekimo ir/ar nuotekų tvarkymo paslaugomis, skaičių.

2015 m. UAB „Tvarkyba" realizavo 108 tūkst. m³ vandens. Bendrovė, vykdydama geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklą, 2015 m. patyrė 23,80 tūkst. Eur nuostolio.