Įeiti
Publikuota: 2017.07.31. Atnaujinta:

Neteisėtas elektros energijos vartojimas: kokia atsakomybė numatyta?


Komisija išnagrinėjo vartotojo A. G. ir AB „Energijos skirstymo operatorius" ginčą ir nustatė, kad vartotojas neteisėtai vartojo elektros energiją ir sąmoningai tai bandė nuslėpti, todėl teisingai bei pagrįstai jam bus perskaičiuotas elektros energijos suvartojimas už maksimalų 3 metų laikotarpį.

Vartotojas pripažino, kad neteisėtai vartojo elektros energiją – suvartojamo kiekio nefiksavo apskaitos prietaisas, tačiau nesutiko su AB „Energijos skirstymo operatorius" sprendimu taikyti maksimalų 3 metų laikotarpį, už kurį bus atliktas perskaičiavimas. Vartotojo teigimu, perskaičiavimas turėtų būti atliktas už laikotarpį nuo 2016 m. rugsėjo, kada jis pradėjo neteisėtai vartoti elektrą, o ne nuo 2014 m. sausio mėn., kaip nusprendė įmonė.

Tačiau Komisija vartotojo reikalavimų nepripažino pagrįstais, nes nagrinėjant faktines ginčo aplinkybes nustatyta, kad vartotojas sąmoningai slėpė neteisėtą elektros energijos vartojimą, jokių įrodymų, kad neteisėtai pradėjo elektrą vartoti tik 2016 m. rugsėjo mėnesį, nepateikė ir nėra galimybės šio fakto nustatyti.