Įeiti
Publikuota: 2017.07.27. Atnaujinta:

Suderintos UAB „Kretingos vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo bazinės paslaugų kainos


Komisija, įvertinusi UAB „Kretingos vandenys" 2015 m. faktines sąnaudas, veiklai vykdyti suskaičiavo apie 64 tūkst. Eur daugiau būtinųjų sąnaudų nei bendrovė, ir vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas bute, suderino 2,43 Eur/m3 (be PVM) geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą.  

UAB „Kretingos vandenys" geriamojo vandens tiekimo, nuotekų tvarkymo ir apskaitos veiklos bazinės kainos vartotojams, perkantiems paslaugas bute (Eur/m³ be PVM)

 

Mokėtiną už vandenį sumą kiekvieną mėnesį sudaro: 1) mokestis už suvartotą geriamojo vandens kiekį ir (ar) nuotekų tvarkymą (m3) ir 2) apskaitos kaina, kuri yra pastovi ir nepriklauso nuo suvartoto kiekio.

UAB „Kretingos vandenys" aptarnaujamoje teritorijoje vartotojų, perkančių geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas bute, mokama suma už paslaugas sudarys 2,54 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4,0 proc. vidutinių šeimos pajamų, kaip numatyta Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatyme.

Komisija taip pat suderino UAB „Kretingos vandenys" paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą – 0,13 Eur/m3.

Komisijos suderintos UAB „Kretingos vandenys" bazinės paslaugų kainos įsigalios jas patvirtinus Kretingos rajono savivaldybės tarybai. Bazinės kainos nustatomos 3 metų laikotarpiui ir perskaičiuojamos kasmet.

2015 m. bendrovė, vykdydama geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklą, uždirbo 34 tūkst. Eur pelno.

Centralizuota geriamojo vandens tiekimo paslauga šiuo metu naudojasi 77,3 proc., nuotekų tvarkymo paslauga – 64,8 proc. Kretingos rajono savivaldybės gyventojų. 77,6 proc. centralizuotai tiekiamo geriamojo vandens atitinka Higienos normų reikalavimus, 100 proc. nuotekų išvaloma iki nustatytų rodiklių.

2011–2015 m. UAB „Kretingos vandenys" įgyvendino investicijų už 16,72 mln. Eur, 70 proc. finansuota ES paramos fondų lėšomis. Daugiausia lėšų (beveik 11,6 mln. Eur) skirta vandens gerinimo įrenginių statybai ir nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijai, renovuoti ir išplėsti vandentiekio ir nuotekų tinklai Salantų mieste bei Vydmantų gyvenvietėje, rekonstruota Kretingos miesto nuotekų valykla, įsigyta tankinto dumblo siurbimo mašina su plovimo įranga, taip pat daugiau nei 2,2 mln. Eur skirta vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtrai Kartenoje, Kūlupėnuose, Padvariuose ir Darbėnuose, rekonstruoti nuotekų valymo įrenginiai Kartenoje, Kūlupėnuose ir Darbėnuose, pastatyti vandens gerinimo įrenginiai Kartenoje ir Kūlupėnuose. 2015 m. prie vandens tiekimo tinklų prisijungė 205 nauji vartotojai, prie nuotekų surinkimo tinklų – 338 nauji vartotojai.

2016–2019 m. bendrovė numačiusi įgyvendinti investicijų už beveik 8 mln. Eur (28 proc. sudarys ES paramos lėšos). Už šias lėšas planuojama nutiesti apie 1,6 km vandentiekio ir 23,8 km nuotekų tinklų, rekonstruoti 7,8 km vandentiekio ir 3,0 km nuotekų tinklų, pastatyti nuotekų valymo įrenginius Jokūbavo, Grūšlaukės ir Raguviškių kaimuose, Kurmaičių, Grūšlaukės, Baublių, Rūdaičių, Lazdininkų kaimuose ir Darbėnų miestelyje – vandens gerinimo įrenginius. Tai leis prie centralizuotų nuotekų tinklų prijungti 83 naujus vartotojus.

2015 m. UAB „Kretingos vandenys" realizavo 733,5 tūkst. m³ geriamojo vandens.