Įeiti
Publikuota: 2017.07.27. Atnaujinta:

Komisija vienašališkai nustatė bazines geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas Druskininkų vartotojams


Druskininkų savivaldybės taryba per 2 mėnesius neištaisė Komisijos konstatuotų bazinių geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo pažeidimų, todėl Komisija kainas nustatė vienašališkai. Komisijos sprendimas įsigalios 2017 m. rugsėjo 1 d.

Komisija UAB „Druskininkų vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazines kainas suderino 2017 m. vasario 23 d. posėdyje, tačiau Druskininkų savivaldybės taryba nustatė kitokias kainas: juridiniams asmenims kainą nepagrįstai padidino, gyventojams – sumažino. Komisija nurodė, kad toks kainų diferencijavimo principas yra neteisingas, nes diskriminuoja atskiras vartotojų grupes, ir įpareigojo per 2 mėnesius pažeidimą pašalinti arba pateikti derinti naujas kainas.

Tačiau Druskininkų savivaldybės taryba šio įpareigojimo neįvykdė: 2017 m. birželio 2 d. Komisija buvo informuota, kad gyventojai yra labiau pažeidžiama vartotojų grupė, todėl savivaldybės tarybos nustatytos kainos – teisingos ir be pažeidimų.

Primename, kad Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymas numato galimybę Komisijai vienašališkai nustatyti bazines geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas, jeigu savivaldybės to nepadaro laiku ar nepašalina nurodytų pažeidimų. Šįmet iš viso priimti 5 sprendimai dėl vienašališko kainų nustatymo, pernai – 6.