Įeiti
Publikuota: 2017.11.30. Atnaujinta:

Paskelbtos mažųjų elektros energijos skirstytojų persiuntimo paslaugų kainos ir jų taikymo tvarkos


Komisija, patikrinusi, ar mažųjų elektros energijos skirstytojų – AB „Lifosa“, UAB „Dirbtinis pluoštas“, AB „Achema“, AB „Akmenės cementas“ ir UAB „E Tinklas“ – pateiktos persiuntimo paslaugų kainos neviršija nustatytų viršutinių ribų ir nediskriminuoja atskirų vartotojų grupių, priėmė sprendimą paskelbti 2018 metų persiuntimo paslaugų kainas ir jų taikymo tvarkas.

UAB „Dirbtinis pluoštas“ turi buitinių vartotojų, todėl 2018 m. taikys ir visuomeninę elektros energijos kainą – 7,946 ct/kWh be PVM (galiojanti 2017 m. – 8,564 ct/kWh be PVM.

AB „Lifosa“, AB „Akmenės cementas“  ir AB „Achema“ vartotojams, pasirinkusiems nepriklausomą elektros energijos tiekėją, taikys persiuntimo paslaugos kainą, susidedančią iš:
- perdavimo paslaugos kainos –  0,619 ct/kWh be PVM (galioja 2017 m. – 0,672 ct/kWh be PVM);
- sisteminių paslaugų kainos – 0,529 ct/kWh be PVM (galioja 2017 m.  – 0,393 ct/kWh be PVM);
- kiekvienam skirstytojui Komisijos nustatytos skirstymo paslaugos kainos.

Vartotojai, atsiskaitydami už elektros energijos persiuntimo paslaugas, taip pat sumoka ir viešuosius interesus atitinkančių paslaugų – VIAP – kainą, kuri nėra įtraukta į persiuntimo tarifą.

Skirstomųjų tinklų operatorius UAB „E Tinklas" persiuntimo paslaugų kainas savo vartotojams skaičiuoja ir diferencijuoja pagal AB „Litgrid" paskelbtas kainas ir jų taikymo tvarkas.

AB „Lifosa“, AB „Achema“ elektros energijos persiuntimo paslaugų kainos nediferencijuoja, UAB „E Tinklas“ ir UAB „Dirbtinis pluoštas“ kainą diferencijuoja pagal suvartojamą elektros energijos kiekį, taip pat į galios ir energijos dedamąsias, o AB „Akmenės cementas“ – į galios ir energijos dedamąsias.

Atsižvelgiant į tai, kad Vyriausybė 2017 m. lapkričio 29 d. priėmė sprendimą dėl viešuosius interesus atitinkančios paslaugos (VIAP) – elektros energetikos sistemos rezervų užtikrinimo nustatytose elektrinėse, kurių veikla būtina valstybės energetiniam saugumui užtikrinti, Komisija gali patikslinti UAB „Dirbtinis pluoštas“ visuomeninę elektros energijos kainą 2018 metams.