Įeiti
Publikuota: 2017.03.28. Atnaujinta:

UAB „Anykščių šiluma“ pagrįstai atsisakė pakeisti šilumos paskirstymo būdą daugiabutyje


Komisija išnagrinėjo Anykščių daugiabučio namo gyventojų ginčą su UAB „Anykščių šiluma“ ir patvirtino, kad šilumos tiekėjas teisingai paskirsto šilumą daugiabutyje.

Atsižvelgiant į tai, kad daugiabutyje skiriasi butų ir rūsio patalpų aukštis, gyventojai kreipėsi į UAB „Anykščių šiluma“ ir pareiškė norą, jog name suvartojamas šilumos kiekis būtų nustatomas pagal patalpų tūrį, kaip tai numatyta Šilumos paskirstymo metode Nr. 4. Gyventojai atitinkamai pageidavo, kad šia tvarka būtų iš naujo paskirstyta ir ankstesniu laikotarpiu suvartota šiluma, t. y. nuo 2013 m. liepos mėn. iki 2016 m. spalio mėn.

Tačiau Komisija, išnagrinėjusi ginčo aplinkybes, pasisakė, kad UAB „Anykščių šiluma“ pagrįstai atsisakė atlikti šilumos energijos perskirstymą už praėjusį laikotarpį: gyventojai turėjo laiku pateikti šilumos tiekėjui visus reikalingus duomenis tinkamam šilumos paskirstymui atlikti, įskaitant ir duomenis apie patalpų tūrius (tai šiuo atveju nebuvo padaryta), taip pat rūsio patalpos yra nešildomos, todėl šioms patalpoms negalėjo būti skirstomas ir priskiriamas joks šilumos kiekis.