Įeiti
Publikuota: 2017.03.28. Atnaujinta:

AB „Energijos skirstymo operatorius“ – įpareigojimas perskaičiuoti vartotojui priskirtą skolą


Komisija, išnagrinėjusi vartotojo O. K. ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl susidariusios skolos už suvartotą elektros energiją, įpareigojo elektros energijos skirstymo operatorių iš naujo perskaičiuoti vartotojo mokėtiną sumą.

Komisijai pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad AB „Energijos skirstymo operatorius“ nepagrįstai reikalauja sumokėti skolą – vartotojas laiku apmoka visas bendrovės pateiktas sąskaitas už elektros energiją, todėl nebuvo pagrindo susidaryti įsiskolinimui.  

AB „Energijos skirstymo operatorius“ tvirtinimu, įsiskolinimas atsirado dėl elektros energijos apskaitos prietaiso gedimo, o mokėtina suma vartotojui buvo apskaičiuota pagal praėjusio laikotarpio vidutinį suvartojimą. Vartotojo teigimu, tai yra neteisinga, nes tuo metu, kai skaitiklis buvo sugedęs, elektros energijos buvo suvartojama minimaliai, nes nuolat nebuvo gyvenama.

Komisija, atsižvelgusi į tai, kad elektros energijos apskaitos prietaisas buvo sugedęs apie 2 metus ir per šį laikotarpį AB „Energijos skirstymo operatorius“ atstovai tikrino skaitiklį ir nepastebėjo gedimo, esant tokioms aplinkybėms, vartotojas neturėtų nukentėti. Todėl Komisijos sprendimas – perskaičiuoti vartotojo mokėtiną sumą pagal naujai įrengto apskaitos prietaiso vidutinį suvartojimą.