Įeiti
Publikuota: 2017-06-13. Atnaujinta:

Nauji šilumos paskirstymo metodai įsigalios 2017 m. rugpjūčio 1 d.


Atsižvelgiant į tai, kad šilumos tiekimo įmonės dėl užsitęsusio šildymo sezono nespėjo įvertinti praktinio ne šildymo sezono metu atliekamo šilumos paskirstymo pagal naujus Komisijos rekomenduojamus šilumos paskirstymo metodus, Komisija numatė vėlesnį – nuo 2017 m. rugpjūčio 1 d. – jų įsigaliojimo terminą (anksčiau buvo numatyta, kad nauji metodai įsigalios 2017 m. birželio 15–16 d.).

Iš viso įsigalios 10 naujų Komisijos rekomenduojamų šilumos paskirstymo metodų, kurie pakeis šiuo metu taikomus metodus ir leis užtikrinti tikslesnį šilumos bei karšto vandens paskirstymą daugiabučių namų gyventojams, išspręsti praktikoje kylančias problemas dėl neapskaityto karšto vandens, šilumos priskyrimo bendrosioms reikmėms ir kt.

Šilumos ūkio įstatymas numato galimybę daugiabučių namų gyventojams pasirinkti labiausiai jų poreikius atitinkantį šilumos paskirstymo būdą – kaip bus paskirstoma šilumos energija, galima rinktis iš Komisijos rekomenduojamų metodų arba parengti savo ir suderinti su Komisija. Visais kitais atvejais šilumos tiekėjas parenka labiausiai pastato šilumos ir karšto vandens sistemas atitinkantį šilumos paskirstymo metodą.