Įeiti
Publikuota: 2015.08.17. Atnaujinta:

Trečioji konsultacija dėl prieigos ir naudojimosi Latvijos gamtinių dujų perdavimo sistema bei naudojimosi požemine gamtinių dujų saugykla taisyklių


Komisija, gavusi Latvijos nacionalinės reguliavimo institucijos informaciją apie bendrovės „Latvijas Gāze“ trečią kartą derinimui teikiamas Naudojimosi gamtinių dujų perdavimo sistema taisykles ir Naudojimosi Inčukalnio požemine gamtinių dujų saugykla taisykles, teikia jas viešajai konsultacijai (neoficialus vertimas į anglų kalba):
• Naudojimosi gamtinių dujų perdavimo sistema taisyklių projektas (priedas 1priedas 2);
• Naudojimosi Inčukalnio požemine gamtinių dujų saugykla taisyklių projektas (priedas 1, priedas 2).

Komisija siekia sudaryti galimybes suinteresuotiems rinkos dalyviams pateikti pastabas ir pasiūlymus, taip užtikrinant, kad visiems sistemos naudotojams, įskaitant ir trečiąsias šalis, būtų sudaromos objektyvios, ekonomiškai pagrįstos ir nediskriminuojančios sąlygos pasinaudoti Latvijos gamtinių dujų perdavimo sistema bei požemine gamtinių dujų saugykla.  

Šiuo metu Latvijos gamtinių dujų perdavimo sistema ir požeminė saugykla trečiosioms šalims yra prieinama tik tuo atveju, jeigu individualiai suderinamos abi puses tenkinančios sąlygos. Iki šiol bendrovė „Latvijas Gāze“ yra sudariusi devynias sutartis su trečiosiomis šalimis. 

Viešoji konsultacija vyksta iki 2015 m. rugpjūčio 20 d. Prašome pastabas ir pasiūlymus teikti Latvijos nacionalinei reguliavimo institucijai el. paštu sprk@sprk.gov.lv, taip pat Komisijos Dujų ir elektros departamento Dujų skyriaus vedėjui Justui Černiauskui (justas.cerniauskas@regula.lt) ir  vyr. specialistei Mildai Parnavaitei (milda.parnavaite@regula.lt).