Įeiti
Publikuota: 2015-07-01. Atnaujinta:

Komisija skelbia birželio mėnesio vidutinę elektros energijos rinkos kainą


Komisija, siekdama skaidriai, aiškiai ir objektyviai nustatyti elektros energijos gamintojų, naudojančių atsinaujinančius energijos išteklius, gaunamą viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) lėšų sumą, taip pat, kad visi rinkos dalyviai ir minėti gamintojai galėtų stebėti rinkos kainos tendencijas, iki kiekvieno mėnesio 5 dienos viešai savo tinklapyje skelbia praėjusio mėnesio vidutinę elektros energijos rinkos kainą.

2015 m. birželio mėn. vidutinė elektros energijos rinkos kaina yra 4,20 euro ct/kWh be PVM (vertė litais – 14,50 ct/kWh be PVM).
2015 m. gegužės mėn. vidutinė elektros energijos rinkos kaina buvo 3,78 euro ct/kWh be PVM (vertė litais – 13,05 ct/kWh be PVM). Palyginus su 2014 m. birželio mėnesiu, kaina sumažėjo 22,5 proc.

Vidutinė elektros energijos rinkos kaina, euro ct/kWh be PVM 
grafikas-elektros-2015-birzelis.png 
Mėnesinė vidutinė elektros energijos rinkos kaina taikoma elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamintojams, kuriems yra taikomas fiksuotas tarifas. Šiems gamintojams iš VIAP biudžeto sumokamas skirtumas tarp jiems nustatyto fiksuoto tarifo ir parduotos elektros energijos kainos.