Įeiti
Publikuota: 2015-06-01. Atnaujinta:

Komisija skelbia gegužės mėnesio vidutinę elektros energijos rinkos kainą


Komisija, siekdama skaidriai, aiškiai ir objektyviai nustatyti elektros energijos gamintojų, naudojančių atsinaujinančius energijos išteklius, gaunamą viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) lėšų sumą, taip pat, kad visi rinkos dalyviai ir minėti gamintojai galėtų stebėti rinkos kainos tendencijas, iki kiekvieno mėnesio 5 dienos viešai savo tinklapyje skelbia praėjusio mėnesio vidutinę elektros energijos rinkos kainą.

2015 m. gegužės mėn. vidutinė elektros energijos rinkos kaina yra 3,78 euro ct/kWh be PVM (vertė litais – 13,05 ct/kWh be PVM). 2015 m. balandžio mėn. vidutinė elektros energijos rinkos kaina buvo 3,63 euro ct/kWh be PVM (vertė litais – 12,53 ct/kWh be PVM). Palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2014 m., vidutinė elektros energijos rinkos kaina yra mažesnė 34,4 proc.

 

Vidutinė elektros energijos rinkos kaina, euro ct/kWh be PVM

rinkos-kaina-geguze.png
 

 

Mėnesinė vidutinė elektros energijos rinkos kaina taikoma elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamintojams, kuriems yra taikomas fiksuotas tarifas. Šiems gamintojams iš VIAP biudžeto sumokamas skirtumas tarp jiems nustatyto fiksuoto tarifo ir parduotos elektros energijos kainos.