Įeiti
Publikuota: 2015-01-14. Atnaujinta:

Dėl atsiskaitymo už 2014 m. gruodžio mėnesį suteiktas geriamojo vandens, elektros energijos ir dujų tiekimo paslaugas, mokėjimus atliekant internetu


Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, atsižvelgdama į vartotojams kylančius klausimus dėl atsiskaitymo už 2014 m. gruodžio mėnesį suteiktas geriamojo vandens, elektros energijos ir dujų tiekimo paslaugas, mokėjimus atliekant internetu, teikia išaiškinimą:
Sausio mėnesį elektroninės bankininkystės sistemoje atsiskaitant už geriamojo vandens, dujų bei elektros energijos tiekimo paslaugas, suteiktas gruodžio mėnesį, elektros, dujų ir geriamojo vandens tarifai grafoje „Tarifas“ įvedami litais.

 

1 pavyzdys.

1.png
 

Pažymėtina, kad suma už kiekvieną paslaugą yra apskaičiuojama automatiškai. Todėl vartotojams, įvedusiems tarifą litais, ypač svarbu automatiškai apskaičiuotą sumą ištrinti, kadangi mokėtina suma už kiekvieną paslaugą turi būti nurodoma eurais.

2 pavyzdys.

2.png
 

Ištrintos sumos vietoje patiems rankiniu būdu ar naudojantis bankų interneto tinklalapiuose esančiomis skaičiuoklėmis apskaičiuoti bei įvesti sumą eurais, mokėtiną už kiekvieną paslaugą.

3 pavyzdys.

3.png
 


 

Papildomai pažymime, kad suma už kiekvieną paslaugą  skaičiuojama naudojant patvirtintą euro kursą (1 EUR = 3,45280 Lt) ir apvalinant pagal matematines skaičiavimo taisykles (jeigu trečias skaitmuo po kablelio yra 5 arba didesnis negu 5, prie antro skaitmens po kablelio pridedamas 1, jeigu trečias skaitmuo po kablelio yra mažesnis negu 5, antras skaitmuo po kablelio lieka nepakitęs).

Jei Jūsų naudojamoje internetinės bankininkystės sistemoje, aukščiau nurodytų veiksmų atlikti nėra galimybės, dėl konsultacijos maloniai prašome kreiptis į Komisiją nemokama telefono linija 8 800 20500.