Įeiti
Publikuoti: 2020-02-13. Atnaujinta:

Ar gali individualių namų savininkai įsirengti papildomą vandens apskaitos prietaisą?


​Individualių namų savininkai gali įsirengti apskaitos prietaisus tiek  buitiniams poreikiams, tiek nebuitiniams poreikiams (t. y. žolės laistymui, gyvulių girdymui ir pan.). Vartotojams sudaryta galimybė įsirengti norimą skaičių apskaitos prietaisų ne buitiniams poreikiams ir mokėti tik už patiektą vandenį, nemokant už nuotekų tvarkymą.

Kadangi geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų mokėtiną sumą sudaro: geriamojo vandens tiekimo kaina,  nuotekų tvarkymo kaina ir  pardavimo kaina apskaitos prietaisui, todėl vartotojai, turintys tik vieną apskaitos prietaisą buitiniams poreikiams, moka pardavimo kainą tik už vieną apskaitos prietaisą, o vartotojai, naudojantys vandenį laistymui, gyvulių girdymui ir pan. moka pardavimo kainą už tiek apskaitos prietaisų, kiek jų turi.

Į vandens pardavimo kainą yra įskaičiuota geriamojo vandens apskaitos prietaisų įrengimo, keitimo, remonto, techninės priežiūros, metrologinės patikros, sąskaitų parengimo, pateikimo bei kitos būtinosios sąnaudos.