Įeiti
Publikuota: 2019.11.11. Atnaujinta: 2019.11.15

Tarybos posėdis


​2019-11-15

13:30 val.

I dalis

1. Dėl Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2004 m. balandžio 29 d. nutarimu Nr. O3-60 „Dėl šilumos tiekimo licencijos viešajai įstaigai Velžio komunalinis ūkis“ išduotos energetikos veiklos licencijos pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Šilumos kainų ir investicijų skyriaus vyresn. specialistė Oksana Statkevič
Dalyvauja: Panevėžio rajono savivaldybės, Viešosios įstaigos Velžio komunalinio ūkio atstovai.

2. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Granulita“ išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Koordinavimo ir analizės skyriaus specialistas Edmundas Tunaitis
Dalyvauja: UAB „Granulita“ atstovai.

3. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus viešajai įstaigai Šalčininkų rajono savivaldybės ligoninei išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Asta Dailidienė
Dalyvauja: Viešosios įstaigos Šalčininkų rajono savivaldybės ligoninės atstovai.

4. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus Panevėžio apskrities vyriausiajam policijos komisariatui išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Asta Dailidienė
Dalyvauja: Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai.

5. Dėl leidimo gaminti elektros energiją viešajai įstaigai Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui išdavimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus patarėja Rita Klakauskienė
Dalyvauja: Viešosios įstaigos Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro atstovai.

6. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus Šakių rajono savivaldybės jaunimo kūrybos ir sporto centrui išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėjas – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistas Rimantas Semėnas
Dalyvauja: Šakių rajono savivaldybės jaunimo kūrybos ir sporto centro atstovai.

7. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus Alytaus rajono Pivašiūnų gimnazijai išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėjas – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistas Rimantas Semėnas
Dalyvauja: Alytaus rajono Pivašiūnų gimnazijos atstovai.

8. Dėl leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus UAB „Ekofrisa“ išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Daiva Krivickienė
Dalyvauja: UAB „Ekofrisa“ atstovai.

9. Dėl VĮ „Lietuvos naftos produktų agentūra“ leidimo galiojimo panaikinimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Vilita Juzėnė
Dalyvauja: VĮ „Lietuvos naftos produktų agentūra“ atstovai.

10. Dėl UAB „Alpių energija“, UAB „Autoerdvė“, UAB „West Oil“, Polski Koncern Naftowy ORLEN SPOLKA AKCYINA, AB „Suskystintos dujos“, UAB „Baltstate Oil LT“, VĮ „Lietuvos oro uostai“, UAB „Keltecha“ leidimų galiojimo panaikinimo ir UAB „Aviatic GS“ leidimo galiojimo sustabdymo termino pratęsimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė Vilita Juzėnė
Dalyvauja: AB „Suskystintos dujos“, „Polski Koncern Naftowy ORLEN SPOLKA AKCYINA“, UAB „Alpių energija“, UAB „Autoerdvė“, UAB „Aviatic GS“, UAB „Baltstate Oil LT“, UAB „Keltecha“, UAB„West Oil“, VĮ „Lietuvos oro uostai“ atstovai.

11. Dėl leidimų plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus (Kauno Aleksandro Puškino gimnazijai, Klaipėdos lopšeliui-darželiui „Čiauškutė“) išdavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėjas – Dujų skyriaus vyr. specialistas Justas Valaitis
Dalyvauja: Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos, Klaipėdos lopšelio-darželio „Čiauškutė“ atstovai.

12. Kiti klausimai.


II dalis

1. Dėl UAB „Šilutės vandenys“ 2019−2021 metų investicijų. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vandens skyriaus vyr. specialistė Gintarė Klovienė
Dalyvauja: Šilutės rajono savivaldybės, UAB „Šilutės vandenys“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

2. Dėl UAB „Pakruojo vandentiekis“ perskaičiuotų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų derinimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vandens skyriaus vyr. specialistė Lina Jakimčikienė
Dalyvauja: Pakruojo rajono savivaldybės, UAB „Pakruojo vandentiekis“ atstovai.
Posėdžio medžiaga, priedas

3. Dėl UAB „Vilkaviškio vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų. APSVARSTYTA
Pranešėja – Vandens skyriaus vyr. specialistė Lina Jakimčikienė
Dalyvauja: Vilkaviškio rajono savivaldybės, UAB „Vilkaviškio vandenys“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

4. Dėl UAB Kretingos šilumos tinklų karšto vandens kainos dedamųjų nustatymo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Šilumos kainų ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Roma Skliaustienė
Dalyvauja: Kretingos rajono savivaldybės, UAB „Kretingos šilumos tinklai“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

5. Dėl UAB „Plungės šilumos tinklai“ šilumos bazinės kainos dedamųjų nustatymo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Šilumos bazinių kainų skyriaus vedėja Eglė Goculenko
Dalyvauja: Plungės rajono savivaldybės, UAB „Plungės šilumos tinklai“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

6. Dėl UAB „Kaišiadorių šiluma“ šilumos bazinės kainos ir karšto vandens kainos dedamųjų nustatymo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Šilumos bazinių kainų skyriaus vedėja Eglė Goculenko
Dalyvauja: Kaišiadorių rajono savivaldybės, UAB „Kaišiadorių šiluma“ atstovai.
Posėdžio medžiaga,priedas

7. Dėl AB „Energijos skirstymo operatorius“ elektros energijos persiuntimo paslaugos kainų ir jų taikymo tvarkos paskelbimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Elektros skyriaus patarėja Lina Bartkienė
Dalyvauja: Finansų ministerijos, Energetikos ministerijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, AB „Energijos skirstymo operatorius“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

8. Dėl akcinės bendrovės „LIFOSA“ 2020 metų elektros energijos persiuntimo paslaugų kainų ir tarifų bei jų taikymo tvarkos paskelbimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Elektros skyriaus patarėja Lina Bartkienė
Dalyvauja: Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, LR trišalės tarybos, AB „LIFOSA“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

9. Dėl akcinės bendrovės „Achema“ 2020 metų elektros energijos persiuntimo paslaugos kainų ir tarifų bei jų taikymo tvarkos paskelbimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Elektros skyriaus patarėja Lina Bartkienė
Dalyvauja: Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, LR trišalės tarybos, AB „Achema“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

10. Dėl akcinės bendrovės „Akmenės cementas“ 2020 metų elektros energijos persiuntimo paslaugos kainų ir tarifų bei jų taikymo tvarkos paskelbimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Elektros skyriaus vyresn. specialistas Radoslavas Grigelis
Dalyvauja: Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, AB „Akmenės cementas“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

11. Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Dainavos elektra“ 2020 metų elektros energijos kainų ir tarifų bei jų taikymo tvarkos paskelbimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Elektros skyriaus vyresn. specialistė Milda Budreckaitė
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos trišalės tarybos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, UAB „Dainavos elektra“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

12. Dėl UAB Get Baltic Prekybos gamtinių dujų biržoje reglamento derinimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėjas – Rinkos plėtros ir stebėsenos skyriaus patarėjas Ignas Kazakevičius
Dalyvauja: Energetikos ministerijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Lietuvos biodujų asociacijos, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos, AB „Achema, AB agrofirmos „Josvainiai“, AB „Amber Grid“, AB „Energijos skirstymo operatorius“, AB „Ignitis gamyba“, AB „Šiaulių energija“, AB „Klaipėdos energija“, AB „Panevėžio energija“, AB „Vilniaus šilumos tinklai“, Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos, UAB „Achema Gas Trade“, UAB „Dolaurus“, UAB „EG Energija“, UAB „Elektrum Lietuva“, UAB „Enefit“, UAB „Energijos prekyba“, UAB „Fortum Heat Lietuva“, UAB „Haupas“, UAB „Imlitex“, UAB „Intergas“, UAB “JetGas“, UAB Kauno termofikacijos elektrinės, UAB koncerno „Achemos grupė“, UAB „Ignitis“, UAB „Inregnum“, UAB „Scener“, UAB „SG dujos“, UAB „Viva Grid“, UAB „Litesko“, AS „Latvijas Gaze“, Eesti Energia AS, Cryogas M&T Poland S.A., Axpo Nordic AS atstovai.
Posėdžio medžiaga

13. Dėl Valstybės reguliuojamų kainų gamtinių dujų sektoriuje nustatymo metodikos pakeitimo. APSVARSTYTA
Pranešėja – Dujų skyriaus vyr. specialistė Edita Dabašinskienė
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, AB „Klaipėdos nafta“, AB „Amber Grid“, AB „Energijos skirstymo operatorius“, AB „Achema“, AB agrofirma „Josvainiai“, UAB „Fortum Heat Lietuva“, UAB „Ignitis“, UAB „Intergas“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

14. Dėl Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos 2013 m. rugsėjo 13 d. nutarimo Nr. O3-367 „Dėl Valstybės reguliuojamų kainų gamtinių dujų sektoriuje nustatymo metodikos patvirtinimo“ pakeitimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėjas – Dujų skyriaus vedėjas Rimas Valungevičius
Dalyvauja: Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos, AB „Achema“, AB agrofirmos„Josvainiai“, AB „Amber Grid“, AB „Energijos skirstymo operatorius“, AB „Klaipėdos nafta“, UAB „Fortum Heat Lietuva“, UAB „Ignitis“, UAB „Intergas“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

15. Dėl akcinės bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ gamtinių dujų skirstymo kainų tvirtinimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Dujų skyriaus patarėja Lina Karpavičiūtė
Dalyvauja: Energetikos ministerijos, Finansų ministerijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos, AB „Energijos skirstymo operatorius“, UAB „Ignitis“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

16. Dėl AB agrofirmos „Josvainiai“ 2019 metų bendrai derinamų investicijų sąrašo derinimo ir gamtinių dujų skirstymo veiklos pajamų viršutinės ribos 2020 metams koregavimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėjas – Dujų skyriaus vyr. specialistas Justas Valaitis
Dalyvauja: Energetikos ministerijos, AB agrofirmos „Josvainiai“ atstovai.
Posėdžio medžiaga

17. Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Fortum Heat Lietuva“ gamtinių dujų skirstymo veiklos pajamų viršutinės ribos nustatymo 2020–2024 metams (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėjas – Dujų skyriaus vyr. specialistas Karolis Demšė
Dalyvauja: Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, UAB „Fortum Heat Lietuva“ atstovai.
Posėdžio medžiaga, atnaujinta posėdžio medžiaga (2019-11-14)

18. Dėl akcinės bendrovės „Klaipėdos nafta“ suskystintų gamtinių dujų pakartotinio dujinimo ir perkrovos paslaugų kainų 2020 metams (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Dujų skyriaus patarėja Eglė Paipolienė
Dalyvauja: Energetikos ministerijos, AB „Klaipėdos nafta“, AB „Achema“, UAB "Ignitis“, UAB "Imlitex“, Eesti energia AS atstovai.
Posėdžio medžiaga

19. Dėl UAB „Baltijos nafta“  leidimo galiojimo panaikinimo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Energinio efektyvumo ir leidimų skyriaus vyr. specialistė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas, Ramunė Laukevičienė
Dalyvauja: UAB „Baltijos nafta“  atstovai.

20. Dėl elektros energijos rezervinės galios užtikrinimo paslaugų kainų viršutinių ribų 2020 metams nustatymo (papildomas klausimas). APSVARSTYTA
Pranešėja – Elektros skyriaus vyresn. specialistė Milda Budreckaitė
Dalyvauja:Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, AB „Ignitis gamyba“, AB „ORLEN Lietuva“, AB „Panevėžio energija“, LITGRID AB, UAB „Kauno termofikacijos elektrinė“ atstovai.
Posėdžio medžiaga: pažyma, nutarimo projektas

21. Dėl AB „Šiaulių energija“ elektrinėje įvykusios avarijos tyrimo akto patvirtinimo. APSVARSTYTA
Pranešėjas – Šiaulių teritorinio skyriaus patarėjas Ramūnas Mykolaitis
Dalyvauja: AB „Energijos skirstymo operatorius“, AB „Šiaulių energija“, LITGRID AB atstovai.
Posėdžio medžiaga: pažyma, nutarimo projektas

22. Kiti klausimai.






Kilus klausimams, kreipkitės į Veiklos valdymo skyriaus vyr. specialistę Gražiną Songailaitę-Šilinskienę, tel. (8 5) 239 7820.