Įeiti
Publikuota: 2021.02.25. Atnaujinta: 2021.02.25

VERT suderino UAB „Vilkaviškio vandenys“ investicijas


​Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino UAB „Vilkaviškio vandenys" 2018–2021 metų investicijas, kurių bendra vertė yra apie 2,3 mln. Eur, taip pat Vilkaviškio rajono savivaldybės bendrovei perduotą ilgalaikį turtą, kurio vertė yra apie 8,23 mln. Eur. Investicijos finansuojamos Vilkaviškio rajono savivaldybės biudžeto, ES Struktūrinių fondų ir bendrovės nuosavomis lėšomis.

Didžiausia investicija – geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklų įrengimas Vilkaviškio rajone: Gižų kaime pastatyti nuotekų valymo įrenginiai bei paklota 7,08 km nuotekų tinklų, sumontuotos 5 nuotekų siurblinės ir įsigytas asenizacijos automobilis nuotekų dumblo išvežimui. Prie naujai paklotų nuotekų tinklų prisijungė 140 būstų. Klausučių kaime buvo paklota 2,27 km nuotekų tinklų, prie jų prisijungė 50 būstų. Didžiųjų Šelvių kaime - 1,94 km naujų vandentiekio ir 1,996 km nuotekų tinklų, sumontuotos dvi nuotekų siurblinės, siurblinių valdymas, prie naujai paklotų tinklų prisijungė 42 būstai. Kisiniškių k. paklota 0,17 km vandentiekio tinklo, taip užtikrinat 63 būstų aprūpinimą kokybiškomis vandens tiekimo paslaugomis. Įgyvendinant šią investiciją taip pat buvo rekonstruota 0,97 km magistralinių nuotekų tinklų Vilkaviškio mieste.

Taip pat bendrovė investuoja į geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklų, nuotekų valyklos rekonstrukciją Vilkaviškio rajone. Siekdama pagerinti teikiamo vandens kokybę, bendrovė numato Degučių, Matlaukio, Užbalių, Pajevonio, Vištyčio, Trilaukio, Piliakalnių, Alksnėnų, Kybeikių ir Girėnų kaimų vandenvietėse sumontuoti vandens gerinimo įrenginius. Siekdama užtikrinti nepertraukiamą vandens tiekimą vartotojams ir jo kokybę bei užtikrinti nepertraukiamą nuotekų surinkimą, UAB „Vilkaviškio vandenys" planuoja investuoti į vandenviečių siurblių ir dažnio keitiklių keitimą, nuotekų siurblių ir vandens siurblių įsigijimą, nuotekų siurblinės atnaujinimą ir kt.

Investicijos leis užtikrinti saugų ir patikimą vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą UAB „Vilkaviškio vandenys" aptarnaujamiems vartotojams.

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-02-25 posėdžio medžiaga galite ČIA.