Įeiti
Publikuota: 2021.01.15. Atnaujinta: 2021.01.15

VERT skelbia 2019 m. šilumos sektoriaus lyginamuosius rodiklius


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) parengė ir skelbia lyginamuosius šilumos gamybos, perdavimo, mažmeninio aptarnavimo, karšto vandens tiekimo ir atsiskaitomųjų karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo veiklos technologinius, darbo našumo ir kitus lyginamuosius rodiklius.

Šie duomenys naudojami skaičiuojant bazines šilumos ir karšto vandens kainas, atliekant kasmetinius šilumos kainų perskaičiavimus, taip pat apskaičiuojant atsiskaitomųjų karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokestį, kurį nustato savivaldybių tarybos, ir kt.

Kasmet skelbiami lyginamieji rodikliai leidžia didinti šilumos gamybos ir perdavimo efektyvumą, ekonominį skaidrumą, mažiausiomis sąnaudomis užtikrinti patikimą ir kokybišką šilumos ir karšto vandens tiekimą vartotojams.

VERT, skaičiuodama lyginamuosius rodiklius, įmones grupuoja pagal metinį parduodamos šilumos kiekį ir kuro struktūrą, 2019 m. šilumos sektoriaus įmonių lyginamiesiems rodikliams apskaičiuoti buvo naudojami 54 reguliuojamų ūkio subjektų duomenys.

Išsamiai susipažinti su VERT 2021-01-15 posėdžio medžiaga galite ČIA.