Įeiti
Publikuota: 2020.02.26. Atnaujinta:

VERT – tarp pažangiausių ūkio subjektų priežiūros institucijų Lietuvoje


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) taiko pažangius ūkio subjektų priežiūros principus ir priemonės (A+“ labai gerai) – 2 vieta tarp 48 institucijų. Tai parodė Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos atliktas „Švieslentės“ tyrimas.  

2019 m. priežiūrą vykdančių institucijų veikla buvo vertinama trijose kategorijose: 1) „Konsultavimas“, 2) „Verslo naujoko“ statuso taikymas ir 3) „Mažareikšmiškumo taikymas“.

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas vertinant institucijų taikomas ūkio subjektų konsultavimo priemones (patvirtinta konsultavimo tvarka, telefoninių pokalbių įrašymas ir perklausymas, informacijos teikimas interneto svetainėje, DUK ir kt.), pagalbą „verslo naujokams“ (Pirmųjų verslo metų deklaracijos pasirašymas, specialios metodinės pagalbos teikimas, konsultavimas, atmintinės ir kt.), taip pat institucijos taikomą mažareikšmiškumo principą (mažareikšmiškumo įteisinimas, terminų pažeidimams pašalinti nustatymas ir kt.).

„Švieslentės“ tyrimas atliktas antrą kartą. Taip siekiama skatinti verslo priežiūros institucijas aktyviai taikyti metodinės pagalbos priemones, diegti kitą moderniąją veiklos praktiką konsultuojant ūkio subjektus ir užtikrinant aukštus aptarnavimo standartus.

 

Išsamiai susipažinti su 2019 m. „Švieslentės“ tyrimo rezultatais galite čia.