Įeiti
Publikuota: 2020.09.10. Atnaujinta:

SND balionų šalinimas daugiabučiuose namuose: skelbiami rangovai, turintys teisę vykdyti darbus


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), siekdama, kad kuo daugiau 3-jų* aukštų ir aukštesnių daugiabučių namų pasinaudotų valstybės parama suskystintiems naftos dujų (SND) balionams pakeisti alternatyviais energijos šaltiniais – elektra ar dujomis (jeigu yra dujų įvadas), skelbia elektros įrenginių įrengimo veiklą vykdančių rangovų ir elektros įrenginių eksploatavimo veiklą vykdančių rangovų, turinčių teisę įrengti elektros įrenginius, sąrašus (rangovai turi teisę dirbti visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, tačiau, kad būtų paprasčiau surasti arčiausiai esančius rangovus, skelbiame jų registracijos adresus pagal atskiras savivaldybes, žiūrėkite ČIA).

Iš beveik 900 daugiabučių, apsisprendusių dar šias metais su valstybės parama pasikeisti dujų balionus į saugius energijos šaltinius, daugiau kaip 98 proc. pasirinko maisto ruošimui naudojamus SND balionus pakeisti elektros energija.

Daugiabučio namo, kuriame numatoma vykdyti projektą ir kuris įtrauktas į VERT viešai skelbiamą SĄRAŠĄ, gyventojai iki rugsėjo 7 d. kartu su bendrijomis ir namo administratoriais turėjo apsispręsti ir pasirinkti alternatyvų energijos šaltinį (elektrą ar dujas).

Kitas žingsnis pasirinkti rangovą, kuris atliks namo vidaus tinklo (laiptinės/butų ir įrangos) rekonstrukcijos darbus, kartu įvertinant ir poreikį didinti tinklo pajėgumus. Norint pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama ir gauti ją dar šiemet, darbų sąmatos turi būti parengtos ir pateiktos AB „Energijos skirstymo operatorius“ iki 2020 m. spalio 1 d.

Iki šio termino paraiškas turi pateikti ir tie daugiabučiai, kuriems nereikalingas namo bendraturčių sutikimas (balsavimas), o esami AB „Energijos skirstymo operatorius“ tinklai iki pagrindinio namo įvado suteikia galimybę pasinaudoti valstybės parama rekonstruojant tik esamus tinklus butuose.

Visus rangos darbus būtina atlikti iki lapkričio 30 d., pateikiant darbų užbaigimo aktus ir kitus privalomus dokumentus.

Valstybės parama vienam butui, iš kurio šalinamas SND balionas, šiais metais sieks iki 600 Eur.

VERT primena, kad 3-jų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami nuo 2022 m pabaigos. 

 

* įskaitant 2-jų aukštų daugiabučius namus su mansardomis/palėpėmis, kuriuose įrengti butai ir eksploatuojami dujų balionai.