Įeiti
Publikuota: 2020.11.19. Atnaujinta: 2020.11.19

UAB „Property Development & Investment“ atsisakyta išduoti leidimą gaminti elektros energiją


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) atsisakė UAB „Property Development & Investment" išduoti leidimą gaminti elektros energiją, nes bendrovės pateikti dokumentai neatitinka Elektros energetikos įstatyme ir Veiklos elektros energetikos sektoriuje leidimų išdavimo taisyklėse įtvirtintų reikalavimų.

Viena iš būtinų leidimais reguliuojamos veiklos sąlygų – leidimas gaminti elektros energiją išduodamas asmeniui, kuris teisės aktų nustatyta tvarka ir sąlygomis nuosavybės ar kita teise ar kitais teisėtais pagrindais valdo veikiantį energetikos objektą (elektrinę), įgytą iš kito iki tol nuosavybės ar kitais teisėtais pagrindais valdžiusio energetikos objektą (elektrinę) asmens, turinčio galiojantį leidimą gaminti elektros energiją.

UAB „Property Development & Investment" nuosavybės teise valdo veikiančią fotovoltinę saulės elektrinę Vilniaus r., kuri buvo įsigyta varžytinių būdu iš kito ūkio subjekto, kuris neturėjo galiojančio leidimo gaminti elektros energiją.

Ūkio subjektai, turėdami visus reikalingus dokumentus leidimui gauti, taip pat sumokėję valstybės nustatytą rinkliavą, gali pakartotinai kreiptis dėl leidimo išdavimo.

VERT primena, kad pagal Energetikos įstatymą energetikos veikla be licencijos, leidimo ar atestato, jeigu jie yra nustatyti, yra draudžiama, todėl asmuo, siekdamas vykdyti energetikos veiklą – elektros energijos gamybą, turėtų kreiptis į VERT dėl naujo leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus ir leidimo gaminti elektros energiją išdavimo.

VERT išduotų leidimų plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus sąrašas skelbiamas čia.

 Išsamiai susipažinti su VERT 2020-11-19 posėdžio medžiaga galite ČIA