Įeiti
Publikuota: 2020.03.31. Atnaujinta:

Vartotojams keisis UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), įvertinusi UAB „Pabradės komunalinis ūkis" veiklos sąnaudas – bendrovė vykdo geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklą Švenčionių rajone, suderino perskaičiuotą geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainą: gyventojai, už paslaugas atsiskaitantys bute, mokės 1,63 Eur/m3 (be PVM).

Apskaitos kaina nesikeičia – 0,84 Eur butui/mėn. (be PVM)

Šiuo metu taikomos kainos už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą galioja nuo 2018 m. rugsėjo 1 d.

1 pav. UAB „Pabradės komunalinis ūkis" geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina gyventojams, atsiskaitantiems už paslaugas bute, Eur/m3 (be PVM)

Pabrade_202_03_31.jpg

Nežymų paslaugų kainos augimą vartotojams iš esmės lėmė didesnės nusidėvėjimo (amortizacijos), elektros energijos įsigijimo ir darbo užmokesčio sąnaudos, tačiau kainos augimą sumažino didėjanti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų realizacija.

VERT suderintos kainos bus pradėtos taikyti jas patvirtinus Švenčionių rajono savivaldybės tarybai – tai turi būti padaryta per 30 kalendorinių dienų.

Vartotojų, atsiskaitančių už paslaugas bute, mokama suma už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas sudarys 0,7 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys leistinos 4,0 proc. ribos.


Išsamiai susipažinti su VERT 2020-03-31 posėdžio medžiaga galite čia.