Įeiti
Publikuota: 2017.02.27. Atnaujinta: 2017.02.27

Rinkos dalyviai diskutavo, kaip keisis šilumos supirkimo iš nepriklausomų šilumos gamintojų tvarka


Praėjusių metų pabaigoje viešajai konsultacijai paskelbus naujos redakcijos Šilumos supirkimo iš nepriklausomų šilumos gamintojų tvarkos ir sąlygų aprašą (toliau – Aprašas), Komisija 2017 m. vasario 24 d. suorganizavo atvirą diskusiją su suinteresuotais rinkos dalyviais. Susitikime dalyvavo Energetikos ministerijos, Konkurencijos tarybos ir daugumos nepriklausomų šilumos gamintojų bei šilumos tiekimo įmonių atstovai.

Siūlomus šilumos supirkimo iš nepriklausomų šilumos gamintojų tvarkos pakeitimus pristatė Komisijos narys Donatas Jasas, jis atkreipė dėmesį, kodėl būtina keisti palyginamųjų šilumos gamybos sąnaudų skaičiavimo principą, ir kokią įtaką rinkos dalyviams turės numatomi pakeitimai. Taip pat detaliai aptarti konkretūs klausimai dėl šilumos gamybos rezervo bei balansavimo paslaugų, šilumos supirkimo aukciono vedimo tvarkos ir kt.

Susitikime dalyvavę šilumos tiekimo įmonių atstovai išreiškė abejones dėl numatomų pakeitimų šilumos tiekimo įmonių veiklai bei šilumos kainoms ir tuo pačiu paprašė atidėti pakeitimus, kol bus atlikta detalesnė analizė, apsvarstytos galimos pakeitimų alternatyvos. Tuo tarpu nepriklausomi šilumos gamintojai pritarė būtinybei keisti dabar galiojančią tvarką ir argumentavo, jog tik taip galima užtikrinti konkurencines sąlygas šilumos gamybos srityje.

Išdiskutavę ir aptarę siūlomus šilumos supirkimo iš nepriklausomų šilumos gamintojų tvarkos pakeitimus rinkos dalyviai sutarė, jog konkurencijos ir kainų reguliavimo sąveiką šilumos gamybos srityje būtina peržiūrėti. Komisija įvertins visų rinkos dalyvių pateiktas viešosios konsultacijos metu pastabas ir pasiūlymus, atitinkamai patikslins Aprašo projektą ir šis klausimas bus teikiamas Komisijos posėdžiui.

Prezentaciją galite atsisiųsti.