Įeiti
Publikuota: 2017.10.16. Atnaujinta:

Išnagrinėtas vartotojo ir gamtinių dujų tiekimo įmonės ginčas


Komisija, išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Lietuvos dujų tiekimas" ginčą, nusprendė, kad nėra tikslinga įpareigoti bendrovę perskaičiuoti ankstesniais laikotarpiais suvartotų gamtinių dujų kiekį, nes tai būtų nenaudinga pačiam vartotojui.

Komisijai pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad dėl UAB „Lietuvos dujų tiekimas" atliktų korekcijų skaičiuojant jo suvartotą gamtinių dujų kiekį, susidarė įsiskolinimas už 2015 metais suvartotas gamtines dujas.

Tačiau UAB „Lietuvos dujų tiekimas" nurodė, kad duomenys buvo koreguojami išimtinai vartotojo naudai, t. y. bendrovė perskirstydavo suvartotą gamtinių dujų kiekį ir vartotojas už suvartotas gamtines dujas mokėjo pagal II pogrupiui taikomus tarifus (mokama mažiau už suvartotus gamtinių dujų kub. metrus). Kadangi įmonės pritaikytas būdas buvo palankesnis vartotojui, nėra tikslinga panaikinti atliktas korekcijas ir iš naujo vertinti vartotojo suvartotus gamtinių  dujų kiekius – tokiu atveju vartotojo įsiskolinimas įmonei dar labiau padidėtų, nes būtų pritaikyti I pogrupio tarifai. Vartotojui papildoma mokama suma už 2015 metus susidarė įmonei pradėjus skaičiuoti gamtinių dujų kiekį pagal faktinį suvartojimą ir atitinkamai priskyrus vartotoją I pogrupiui.

Atkreipiame dėmesį, kad II pogrupiui, t. y. suvartojantiems daugiau nei 500 kub. m dujų per metus, vartotojai priskiriami tuo atveju, kai faktiškai suvartotas kiekis yra 501 kub. m ir daugiau.