Įeiti
Publikuota: 2017.05.05. Atnaujinta:

Daugiabučių namų prižiūrėtojai ir administratoriai supažindinti su šilumos paskirstymo naujovėmis


Komisija pakvietė Vilniaus miesto daugiabučių namų savininkų bendrijų ir administruojančių įmonių atsseminaras2.jpgtovus susipažinti su netrukus – nuo 2017 m. birželio 15 d. – įsigaliosiančiais naujais šilumos paskirstymo metodais. 

Vartotojams šilumos sektoriaus klausimai itin aktualūs, todėl Komisijos specialistai susirinkusiuosius išsamiai supažindino su laukiančiomis naujovėmis ir atsakė į rūpimus klausimus. Daugiabutyje dažnai susiduriama su gyventojų noru turėti galingesnį radiatorių arba įsirengti jų daugiau nei numatyta projekte. Tačiau pagal netrukus įsigaliosiančius naujus šilumos paskirstymo metodus, įtarus, kad dėl nesąžiningų vartotojo veiksmų daugiabutyje suvartojama daugiau šilumos – ji paskirstoma visiems gyventojams, namo prižiūrėtojas ar administratorius turi atlikti visuose butuose įrengtų radiatorių inventorizaciją bei gautus duomenis palyginti su nurodytais projekte. Nustačius neatitikimus, butų, kuriuose neteisėtai padidintas radiatorių skaičiaus, savininkai mokės už faktiškai suvartojamą šilumos kiekį. 
Taip pat aktuaseminaras1.jpglus klausimas – netinkamai arba ne laiku deklaruojamas karšto vandens suvartojimas, t. y. faktiškai suvartojama daugiau nei deklaruojama ir apmokama. Pagal naujus šilumos paskirstymo metodus šilumos kiekis nedeklaruotam karštam vandeniui paruošti sąskaitoje bus išskiriamas atskira eilute. Šie pakeitimai leis gyventojams stebėti ir analizuoti pokyčius, o padidėjus šilumos kiekiui – aiškintis priežastis bei ieškoti nesąžiningų kaimynų, dėl kurių veiksmų susidarė šis šilumos kiekis.

Primename, kad neapskaitytas karštas vanduo, t. y. faktiškai suvartotas, bet nedeklaruotas, visiems butams gali būti paskirstomas tik tuo atveju, jei karšto vandens tiekėjas visuose butuose yra įrengęs apskaitos prietaisus arba vartotojai priėmė sprendimą apsirūpinti karštu vandeniu be karšto vandens tiekėjo, t. y. šilumą karštam vandeniui pirkti iš šilumos tiekėjo, o geriamąjį vandenį karštam vandeniui – iš geriamojo vandens tiekėjo. 


Kitas Komisijos specialistų susitikimas su vartotojais įvyks Panevėžyje. Informacija apie seminaro laiką ir datą bus paskelbta vėliau.